Regały stalowe – gdzie się sprawdzą?

Regały stalowe – gdzie się sprawdzą?

W przedsiębiorstwach produkuje się liczne towary, które muszą być składowane w dużych halach magazynowych, tak aby w każdej chwili można je było wysłać do klienta. Do ich przechowywania wykorzystuje się głównie regały spawane ze stali, charakteryzujące się łatwością montażu i możliwością rozbudowania o dodatkowe rury czy inne elementy ze stali. Dzięki temu nie musimy kupować nowego regału, wystarczy bowiem zmodyfikować już posiadany. Meble tego typu mają wiele zalet – są funkcjonalne, stabilne, wytrzymałe i pojemne, więc jest to inwestycja na wiele lat. Warto jednak podkreślić, że możemy się na nie natknąć nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale też w innych, mniej oczywistych miejscach – posiadają bowiem niezwykle uniwersalne zastosowania.

Regały stalowe – czy tylko w magazynach?

Regały ze stali można spotkać niemal na każdym kroku – sprawdzą się zarówno w garażu czy warsztacie, jak i w pomieszczeniach gospodarskich i w sklepach. Bardzo często stanowią też wyposażenie biur, bibliotek, księgarni, banków, różnych urzędów, sądów, placówek medycznych oraz wszelkich instytucji państwowych.

Mogą służyć do przechowywania wielu rzeczy, w tym:

-segregatorów, książek, dokumentów, czasopism (dzięki ustawieniu na regałach ich przechowywanie czy porządkowanie jest bezproblemowe i przyjemne)

-produktów spożywczych (w sklepach i supermarketach – na zapleczu, gdzie przechowuje się towar, a nie tam gdzie przyjmuje się klientów)

-naczyń (w lokalach gastronomicznych, restauracjach, hotelach itp.)

-maszyn (m.in. w sklepach ogrodniczych i elektronicznych, punktach serwisowych, zakładach produkcyjnych)

-leków i kosmetyków (w drogeriach i aptekach)

-przetworów (w spiżarniach i piwnicach)

Warto dodać, że regały stalowe doskonale sprawdzą się nawet w naszych mieszkaniach, nadając im stylowy, industrialny wygląd. Mogą być z powodzeniem używane jako regały na książki w pokoju dziecka, a także w salonie czy gabinecie do przechowywania dokumentów.

Rodzaj stali ma znaczenie

Ze względu na przeznaczenie, regały stalowe mogą być wykonane z różnych gatunków tego materiału, np. w gastronomii oraz medycynie wykorzystuje się przeważnie regały ze stali nierdzewnej, natomiast w pomieszczeniach z artykułami chemicznymi – regały ze stali kwasoodpornej, odporne na działanie szkodliwych substancji. Z kolei te stosowane na zewnątrz budynków lub postawione w pomieszczeniach nieogrzewanych, muszą być zrobione ze specjalnej stali ocynkowanej, gdyż wykazuje ona dużą odporność na działanie śniegu, deszczu, gradu czy silnych promieni słonecznych.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czyszczenie i konserwacja laptopów
Czyszczenie i konserwacja laptopów

W momencie, gdy dokonujemy wyboru oraz zakupu laptopa to zawsze z myślą, iż sprzęt będzie służył nam przez długi okres....

Zamknij