Cała prawda o kobietach.

Cała prawda o kobietach.
Mówi się, że kobiety z niczego potrafią zrobić sałatkę i awanturę. Jesteśmy matkami, żonami, kochankami, gospodyniami domowymi. Dodatkowo potrafimy rewelacyjnie rozwijać swoją karierę zawodową. Nie boimy się wyzwań, choć życie nie raz wystawia nas na próbę. Jesteśmy wielozadaniowe – cechuje nas odpowiedzialność, troska o innych oraz posiadanie sporych ambicji życiowych. Często brakuje nam czasu dla siebie, ponieważ maksymalnie poświęcamy się rodzinie i pracy. Niestety często możemy spotkać się z krzywdzącymi stereotypami, które często budzą nasz sprzeciw. Były one tworzone przez wiele dziesięcioleci, dlatego ciężko nam walczyć z nimi z osobami, które się w nich długo utwierdzały. Jednak w każdym kłamstwie jest odrobina prawdy. Czy tak jest również w przypadku kobiecych stereotypach? Sprawdźmy to!

Piękna kobieta to szczupła kobieta.

Kanon piękna kobiety w rozmiarze 36 kształtował się przez wiele lat. Wszyscy doskonale zadajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu cenione były pełne kobiece kształty, które znacznie odbiegają od dzisiejszej mody. Jedną z najpopularniejszych kobiet, niezwykle sławnych w poprzednim stuleciu była Marylin Monroe. Nie brakowało jej urody, powabu, wdzięku ale i kształtów. Z wielką przyjemnością eksponowała ona swoje ciało, które nie było pozbawione tak zwanych “boczków” czy masywnych ud. W tamtym okresie miała miliony fanów w postaci zauroczonych mężczyzn. Jak zatem ten fakt przekłada się na naszą rzeczywistość? Obecnie kobiety prześcigają się w gubieniu kilogramów, doprowadzając jednocześnie swój organizm do ekstremalnego wysiłku. Prym wiodą głodówki, diety pudełkowe czy operacje plastyczne. Wszystko po to, by dorównać modelkom z najpopularniejszych magazynów modowych, których figura została poddana licznym modyfikacjom z pomocą programów redukujących zbędne mankamenty ciała.

Kobiety są słabymi kierowcami.

Powód powstania tego błędnego przekonania jest nieznany do dzisiaj. Co ciekawe, statystycznie to mężczyźni są sprawcami większej liczby wypadków lub kolizji niż kobiety. Być może wynika to z stylu jazdy, początkowych przekonań oraz punktu widzenia obu stron. Dla kobiet podczas każdy autem niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym podróżującym. Mężczyźni natomiast traktują jazdę autem jako sposób na zrelaksowanie. Cenią sobie oni dodatkowo płynność jazdy, szybkość oraz czas reakcji na drobne nie przeciwności na drodze.

Przy dobrze partnera życiowego kobiety kierują się zasobnością jego portfela.

Fakt, kobiety niezwykle cenią sobie odpowiedzialność mężczyzny oraz jego stabilność zarówno emocjonalną jak i finansową. Kobiety posiadając potrzebę tak zwanego wicia gniazda biorą pod uwagę zapewnienie poczucia bezpieczeństwa sobie, swoim dzieciom oraz rodzinie. Traktujemy to jako formę dojrzałości, ambicji życiowych czy ochrony. Błędnym jest zatem przekonanie o interesowności kobiet. Decyzja o związaniu się na stałe z mężczyzną powiązana jest finalnie z jego charakterem, wspólnymi zainteresowaniami oraz aspektem wizualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *