Poznaj serwis informacyjny o Będzinie

Poznaj serwis informacyjny o Będzinie

Wiadomości Będzin to portal na którym można znaleźć szczegółowe wiadomości dla mieszkańców tego miasta i nie tylko. Jakiego typu informacje można znaleźć w tym serwisie?

​Co warto znać w Będzinie?

Na pewno znaną budowlą jest Zamek Będziński, który został wzniesiony w średniowieczu przez Kazimierza Wielkiego. Mimo tego, że zamek był niszczony wiele razy to jednak ostateczną formę osiągnął w roku 1956, można podziwiać go w tym stylu po dziś dzień. Z innych znanych budowli warto odwiedzić Parafię Świętej Trójcy w Będzinie. Osoby zainteresowane historią miasta powinny sprawdzić co aktualnie jest prezentowane w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Można tam podziwiać wiele różnych wystaw, wśród których warto wymienić wystawę czasową Onegdaj w Będzinie lub kolekcję malarza i grafika – Samuela Cyglera.

​Informacje od policji i straży pożarnej

Sporo miejsca poświęca się działaniom policji. Można przeczytać na przykład informacje o tym jak skutecznie radzą sobie funkcjonariusze z pijanymi kierowcami. Ostatnie zdarzenie, które miało miejsce na ulicy Małobądzkiej to potwierdza. Funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku kierowcę, który spowodował kolizję. Po jego zbadaniu okazało się, że ma prawie promil alkoholu, został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Jeśli natomiast chodzi o informacje od straży pożarnej to można przeczytać między innymi o tym, że doszło do nietypowego zdarzenia. Na odcinku drogi DW-913 utknęła młoda sarna. Po przybyciu na miejsce Ochotniczej Straży Pożarnej okazało się, że zwierzę jest ranne, więc przystąpiono do odpowiednich działań mających na celu uwolnienie zwierzęta z barierki, która znajduje się przy tej drodze. Strażacy użyli do tego celu specjalnych narzędzi hydraulicznych oraz odpowiednio zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Strażacy zaopiekowali się sarną do momentu w którym na miejscu pojawiło się Pogotowie Leśne. Wszystko skończyło się dobrze i zwierzę trafiło do odpowiedniego ośrodka, gdzie zostało poddane leczeniu.

​Wiadomości z zakresu kultury

Na stronie portalu informacyjnego o Będzinie można przeczytać również na temat aktualnych wydarzeń kulturalnych promowanych przez Starostwo Powiatowe w Będzinie. Można również przeczytać na temat wręczenia stypendiów dla tegorocznych laureatów. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem uroczysta gala się nie odbyła, natomiast upominki zostały dostarczone bezpośrednio do domów i mieszkań uhonorowanych osób. Na stronie wiadomości z Bedzinski24 można znaleźć kompletną listę osób, które zostały nagrodzone wraz ze zdjęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *