Czarna karta kredytowa

Czarna karta kredytowa

Kilkadziesiąt lat temu nikt z nas nie przypuszczał, że możliwe stanie się wykonywanie transakcji bezgotówkowych. Dzisiaj płatności bez użycia gotówki stały się w naszym kraju niezwykle popularne. Banki wydają swoim klientom różnego rodzaju karty kredytowe. Różnią się one ustalonym limitem. W ofercie banków znajdują się między innymi tak zwane karty czarne.

Większość osób jest przekonanych, że kartą kredytową mogą zapłacić tylko za zakupy opiewające na niewysokie kwoty. Ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Kartą kredytową można zapłacić nawet za luksusowy jacht, czy za samochód. Wszystko jednak zależy od tego, jaka karta kredytowa jest w naszym posiadaniu.

Aby można było zapłacić za luksusowe dobra, chociażby za wspomniany samochód, czy jacht, musimy być właścicielami specjalnej karty. Nie da się takiej transakcji wykonać nawet złotą lub platynową kartą kredytową. Na takie transakcje mogą sobie pozwolić tylko posiadacze czarnej karty kredytowej. Jest to karta wyjątkowa zastrzeżona wyłącznie dla pewnych klientów.

Czym różni się czarna karta kredytowa od innych?

Czarna karta kredytowa wyróżnia się nie tylko swoim bardzo wyszukanym wyglądem. Z kartą tą wiąże się przede wszystkim bardzo wysoki limit kredytowy przyznany przez bank. Łatwo się domyśleć, że taką kartę mogą otrzymać tylko osoby, które osiągają bardzo, bardzo wysokie zarobki. Czarne karty kredytowe wyróżniają się także bardzo niskim oprocentowaniem. Posiadaczom czarnych kart kredytowych banki dodają również wiele bonusów. Do tych, które są najbardziej popularne należą: usługi consierge, dodatkowa polisa ubezpieczeniowa i specjalne pakiety rabatów.

Czarna karta kredytowa jest kartą bardzo elitarną. Mogą ją więc otrzymać jedynie osoby, które mają bardzo duży majątek, a ich wpływy na konto są regularne i bardzo wysokie. Niektóre banki wymagają, aby część posiadanych przez klienta aktywów została przekazana pod zarząd bankowi.

Czarną kartę kredytową może otrzymać także osoba znana, która zdecyduje się związać z bankiem i promować zarówno jego wizerunek, jak i oferowane przez niego produkty.

Chcesz mieć czarną kartę kredytową? Oto co musisz wiedzieć!

Czarna karta kredytowa to karta kredytowa, która wydawana jest nie tylko przez bank. Na świecie może być wystawiona także przez firmę lub instytucję. Czarne karty są zwykle zarezerwowane dla klientów z najwyższej półki i oferują korzyści, takie jak punkty lojalnościowe, usługi konsjerża i bezpłatne ubezpieczenie. Zawsze powinieneś mieć plan długoterminowy, zanim złożysz wniosek o jakąkolwiek kartę kredytową. Przed podjęciem decyzji ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady każdego rodzaju karty kredytowej. Powinieneś również rozważyć, w jaki sposób będziesz korzystać z karty przed złożeniem wniosku. I dysponować odpowiednim budżetem. Karta kredytowa to plastikowa karta wydawana konsumentom, która umożliwia użytkownikom pożyczanie pieniędzy, zazwyczaj wbrew ich osobistemu ratingowi kredytowemu, poprzez płacenie odsetek od pożyczonych środków oraz wszelkich opłat finansowych. Wydawca karty zapewnia, że rachunek klienta będzie okresowo obciążony spłatą pożyczonej kwoty głównej i wszelkich naliczonych odsetek.

Jakie są inne rodzaje kart kredytowych oprócz czarnej karty?

Istnieje wiele różnych rodzajów kart kredytowych i można je podzielić na cztery kategorie:

  1. Tradycyjne karty kredytowe: to najpopularniejszy rodzaj kart na świecie. Są wydawane przez banki i zazwyczaj mają na sobie logo Visa lub Mastercard.
  2. Karty co-branded: na tych kartach znajdują się dwa logo, jedno od banku, który je wydał, a drugie od sklepu detalicznego lub linii lotniczej. Karty te zazwyczaj oferują lepsze nagrody niż tradycyjne, ponieważ zapewniają zniżki w sklepach partnerskich lub liniach lotniczych.
  3.  Korporacyjne karty kredytowe: są wydawane przez firmy swoim pracownikom na wydatki służbowe, takie jak podróże i rozrywka. Mogą być również używane jako forma identyfikacji, gdy pracownicy muszą prowadzić działalność w innych krajach, które mogą nie uznawać paszportów jako dowodu tożsamości .
  4. Przedpłacone karty kredytowe: są wydawane klientom przez banki z góry i umożliwiają korzystanie z karty do czasu kolejnej płatności, zwykle z powodu konkretnego zakupu lub zdarzenia.

 

Sprawdź także https://habza.com.pl/trudne-kredyty/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *