Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza?

Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza?

Dobrze dobrany biustonosz, to jedna z najważniejszych części kobiecej garderoby. W końcu to właśnie od niego zależy czy będziemy czuć się komfortowo, czy może cały czas coś będzie nas ściskać i uwierać. Wygoda w noszeniu stanika jest bardzo ważna, jednak oprócz tego warto też zwrócić na jego wygląd. Dobrze dobrany biustonosz podkreśli nasze atuty, ukryje wady i sprawi, że poczujemy się dobrze we własnym ciele. Z kolei źle dobrany może powodować duży dyskomfort. Zobacz jak dobrać idealny biustonosz i jak dopasować jego rozmiar do swoich piersi.

Rozmiar biustonosza – jak go dopasować?

Statystyki mogą zaskakiwać – aż 80% kobiet ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru biustonosza i regularnie nosi źle dopasowaną bieliznę. Jest to więc powszechny problem i nie jesteś w tym sama. Niestety źle dobrany stanik nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może powodować problemy zdrowotne. Bóle ramion, deformacje piersi czy obciążone barki, to tylko część z objawów, jakie mogą towarzyszyć kobietom, które regularnie przez kilka godzin dziennie noszą źle dobrany stanik.

sklep internetowy z bielizną

Obwód w biuście

Kluczowym aspektem dobierania biustonosza w sklepie jest zmierzenie swojego ciała. Szczególną uwagę należy zwrócić na obwód pod biustem, ponieważ to tam zbiera się większość ciężaru piesi. Do mierzenia użyj miary krawieckiej, rób to na wydechy, ciasno (ale nie za ciasno) tuż pod linią piersi. Otrzymany wynik zaniżyć należy do pierwszej otrzymanej pełnej, co oznacza, że jeżeli wyszło Ci 73, to zmieniamy tę cyfrę na 70.

Weź też pod uwagę, że bielizna z czasem się rozciąga, dlatego otrzymaną liczbę warto zaniżyć o +/- 5 cm. Stanik powinien być zapinany na pierwszą haftkę, nie opinając ciała oraz nie powodując otarć. Robiąc zakupy na sklepie Lovita, znajdziesz tabelę rozmiarów, która ułatwia znalezienie odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Opinie na jego temat są bardzo dobre, dlatego warto skorzystać z jego usług.

sklep internetowy z bielizną

Rozmiar miseczki

Jeśli chcesz dobrze dobrać rozmiar miseczki, to musisz zmierzyć biust w jego najszerszym miejscu. Jeśli Twój biust lekko opada, to możesz dokonać pomiaru w miękkim staniku, który go nie spłaszczy. Podany wynik powinien pozostać bez zmian. Jeśli masz już wyniki, to przejdź do tabeli rozmiarów w sklepie Lovita. Dzięki tabeli dopasujesz rozmiar bielizny, do swoich wymiarów bez większego problemu. Dobrze dobrana bielizna potrafi podkreślić kobiece kształty i jest praktycznie niewyczuwalna podczas noszenia. Przed zakupem biustonosza w sklepie internetowym warto dokładnie zapoznać się z rozmiarówką, a także przejrzeć opinie klientek, które już skorzystały z produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *