Dlaczego ubiór na spotkania biznesowe jest taki ważny?

Dlaczego ubiór na spotkania biznesowe jest taki ważny?

Zapewne każdy z nas zna powiedzenie “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Tak więc parafrazując je, wiele zależy od tego, co ubierzemy na siebie. Jest subiektywne podejście do ubioru, które większość z nas uzna za eleganckie, natomiast są też wpadki modowe, szczególnie dotyczy to gwiazd oraz celebrytów. Warto jednak popatrzeć na ubiór od strony biznesowej i o tym powiemy sobie więcej w naszym tekście.

Elegancki ubiór to podstawa

Na samym początku musimy ustalić, czym tak naprawdę jest elegancki ubiór. Przede wszystkim mamy na myśli garnitur bądź dobrze skrojoną marynarkę wraz z dopasowanymi spodniami. Spotkania biznesowe mają to do siebie, że chcemy na nich wypadać jak najlepiej, wzbudzić zaufanie u klienta, a kto zaufa komuś, kto nie potrafi się ubrać? Detale potrafią robić różnicę, więc elegancja jest dość oczywista. Trzeba również pamiętać o tym, żeby mieć świeże ubrania, prezentować się jak najlepiej, mamy na myśli przede wszystkim uczesanie oraz obuwie, które powinno być wypastowane i lśniące. 

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie jest produkowane tak wiele ubrań, producenci prześcigają się w nowościach, więc nie jest wcale to tak trudne, żeby ubrać się stosownie do okazji. Może się okazać, że sportowa marynarka wraz ze spodniami w kratkę będzie dobrym rozwiązaniem, jednak trzeba znać powagę sytuacji. Czym innym jest spotkanie z klientem na kawę, a czym innym jest udział w spotkaniu biznesowym wielkich korporacji, gdzie lepiej będzie “wbić” się w ramy elegancji poprzez założenie garnituru i wybór klasycznej stylizacji.

Niedopasowane ubrania to ogromny nietakt

Największym błędem jaki można popełnić, to założyć niedopasowane ubrania, które są zbyt duże albo zbyt małe. Często wynika to z zbyt rzadkiego odświeżania swojej garderoby, przyrostu albo spadku wagi, po czym ubrania nie leżą już tak dobrze. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc trzeba mocno się o to starać, aby rzeczy, które pojawiają się w naszej szafie były regularnie wymieniane. Jeżeli druga osoba zobaczy nas w ubraniach średnio pod nas skrojonych, a co gorsza, brudnych bądź zniszczonych, to bardzo trudno będzie o stworzenie pozytywnego wrażenia.

Trzeba pamiętać, że nawet najmniejsze detale mogą wpłynąć na to, czy spotkanie biznesowe pójdzie po naszej myśli, czy raczej będzie obejść się smakiem. Dlatego też kupując ubrania, przymierzajmy je, a jeżeli nie ma takiej możliwości, to przynajmniej dokładnie zmierzmy obwód ciała, aby ryzyko zakupu kiepskich ubrań spadło do absolutnego minimum. W taki sposób będziemy mogli cieszyć się dobrą reputacją i czuć się na spotkaniu pewniej i swobodniej. Nie będziemy się przejmować tym, że nasza marynarka czy spodnie są trochę duże bądź zbyt małe i co sobie pomyśli o tym druga strona, o ile to zauważyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *