W co inwestować pieniądze w 2019 roku

W co inwestować pieniądze w 2019 roku

Inwestowanie pieniędzy to jednocześnie inwestowanie w swoją przyszłość. Mając pewne zaplecze finansowe warto zatem pokusić się o ulokowanie swoich oszczędności tam, gdzie będziesz mógł je pomnożyć. Problem w tym, że wiele osób nie wie, jak to zrobić. Podpowiadamy, w co inwestować pieniądze w 2019 roku!

Co musisz zrobić, zanim zaczniesz inwestować?

Zanim zaczniesz zastanawiać się, w co inwestować pieniądze w 2019 roku przemyśl najpierw kilka kwestii dotyczących inwestowania ogółem. Zwłaszcza jeśli jesteś początkującym inwestorem, możesz poczuć potrzebę zainwestowania od razu całego swojego kapitału w jedno przedsięwzięcie. Jest to błąd. Zawsze dobrym pomysłem jest zostawienie sobie chociaż niewielkiego zapasu, aby w razie czego nie być tragicznej sytuacji. Poza tym przed podjęciem jakiejkolwiek inwestycji należy dokonać analizy ryzyka. Naturalne jest, że jeśli coś wymaga niewielkiego ryzyka, to nie można spodziewać się dużego zwrotu inwestycji. Możliwość dobrego zarobku rośnie wraz z ryzykiem i zainwestowaną kwotą. Zawsze należy być przygotowanym na najgorszą możliwość i mieć plan awaryjny. Poza tym jeśli planujesz inwestować duże kwoty, upewnij się, że masz odpowiednią ilość czasu na realizowanie takiego przedsięwzięcia. Jeśli inwestowanie to dla ciebie tylko odskocznia i jedno z wielu hobby nie ryzykuj i działaj mądrze.

Nieruchomości

W co inwestować pieniądze w 2019 roku? Pierwszym i nie tracącym na popularności pomysłem na inwestowanie pieniędzy jest zakup nieruchomości. Zwłaszcza kupno nieruchomości na wynajem daje sporo możliwości. Ludzie zawsze będą szukać miejsca, w którym będą chcieli zamieszkać lub prowadzić swój biznes. W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych osób chce żyć na własny rachunek i założyć firmę. Nie zawsze jednak mają na tyle duże zaplecze finansowe, by od razu kupić lokal. Wtedy właśnie twoja nieruchomość może być dla takich osób idealnym rozwiązaniem, a ty zaczynasz zarabiać! Podobnie sprawa ma się w przypadku mieszkań. Według informacji podanych przez Home Broker i Open Finance ceny mieszkań w największych miastach w ciągu roku wzrosły średnio o 13 procent. Jeśli więc zastanawiasz się, w co inwestować pieniądze w 2019 roku to wiedz, że rynek nieruchomości jest wciąż bardzo atrakcyjny. Prawdopodobnie sytuacja będzie jeszcze lepsza, ponieważ wzrośnie popyt na mieszkania i lokale uznawane za ekskluzywne. Stanie się tak za sprawą poprawiającej się wciąż sytuacji majątkowej Polaków oraz zmiany ich stylu życia.

Domeny internetowe

W co inwestować pieniądze w 2019 roku poza nieruchomościami? Postaw na domeny internetowe! Inwestycja w tym przypadku polega na lokowaniu środków pieniężnych w adresy internetowe. Obracanie domenami internetowymi może odbywać się zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Inwestycja pieniędzy w domenę na rynku pierwotnym polega na rejestracji wolnej nazwy lub kilku nazw, które w najbliższym czasie mogą nabrać na wartości. Jednak częstszym sposobem jest inwestycja w domeny na rynku wtórnym, gdzie są one pozyskiwane np. za pośrednictwem giełdy domen. Jest to jeszcze dość mało znany sposób na pomnożenie gotówki, jednak od kilku lat dynamicznie się rozwija. Na rynku domen znajduje się już wiele nazw, a większość z nich, które są proste i chwytliwe jest już wykupiona. Posiadanie atrakcyjnych nazw domen jest więc bardzo wysoko wyceniane i możesz na nich sporo zarobić. Domeny internetowe są zatem idealnym sposobem na inwestowanie pieniędzy w 2019 roku.

Metale szlachetne

Złoto i srebro być może nigdy nie wyjmą z mody. Kruszec jest na tyle pewną walutą, że większość państw przechowuje go w swoich rezerwach w ilościach hurtowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestował w niego także postronny obywatel, chociaż wciąż nie jest to takie łatwe i szybkie, jak można by tego oczekiwać. Ceny złota od kilkudziesięciu lat stale rosną i to właśnie ono będzie najlepszą opcją, nawet jeśli nie posiada się ogromnego kapitału. Dużą zaletą inwestycji w metale szlachetne jest to, że nie są one opodatkowane. Zwiększają się w ten sposób perspektywiczne zarobki. Poza tym można ich używać jako środków płatniczych niemal na całym świecie. Zaczynać można od stosunkowo niewielkiej inwestycji i budować ją powoli, ale metodycznie. Jeśli zastanawiasz się w co inwestować pieniądze w 2019 roku metale szlachetne mogą być właśnie opcją dla ciebie. Musisz tylko pamiętać, że te inwestycje nie są w żaden sposób ubezpieczone i mimo wszystko też stanowią pewne ryzyko.

Zainteresuj się nowymi firmami

Tak zwane start-upy pojawiają się w ogromnej ilości i spora część z nich nie odnosi sukcesu. Jednak zdarzają się i takie, które w błyskawicznym tempie zaczynają zarabiać ogromne kwoty. Czasami zaś na sukces trzeba poczekać kilka lat, ale w końcu przychodzi. Tak było na przykład z Amazonem czy Microsoftem. Kluczem do dokonania dobrej inwestycji jest analiza rynku. Jeśli skrupulatnie badamy trendy jest duża szansa, że będziemy w stanie przewidzieć co może w przyszłości stać się dochodowe i w konsekwencji zainwestować w to. Często nawet niewielka kwota inwestycji może się znacznie zwrócić.

W co inwestować pieniądze w 2019 roku

Zapewne wiele osób słyszało o kryptowalutach. Zwłaszcza popularny Bitcoin wzniósł się na wyżyny. To właśnie inwestowanie pieniędzy w Bitcoin przyniosło wielu osobom wysokie przychody. Taki rodzaj inwestycji jest coraz bardziej popularny w Polsce i wiele osób próbuje swoich sił w tym temacie. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że pytając innych w co zainwestują pieniądze w 2019 roku usłyszymy krótką odpowiedź – kryptowaluty. Jest to oczywiście nieco kontrowersyjny temat, ale osoby, które dokładnie i ostrożnie planują swoje działania potrafią zarobić naprawdę duże kwoty. Decydując się na inwestowanie pieniędzy w kryptowaluty musisz pamiętać, że każdy ruch musi być przemyślany i dogłębnie przeanalizowany. Nie bez znaczenia jest też wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut – warto najpierw zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Szczególnie polecane są Coindeal czy Bitbay, na których bezproblemowo wypłacisz swoje środki, jak i bezpiecznie je przechowasz. Giełdy te wykorzystują najbardziej nowoczesne technologie, dlatego są idealne do zainwestowania pieniędzy w 2019 roku. Pamiętaj, że świat wciąż się zmienia i kryptowaluty mogę być kiedyś naprawdę cennym dobytkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *