Co ma wpływ na wygląd naszej figury?

Co ma wpływ na wygląd naszej figury?

Wiele czynników ma wpływ na wygląd naszej figury, okazuje się, że nie bez znaczenia jest też rodzaj tkaniny, z jakiej powstały nasze ubrania. Warto więc poznać kilka sposobów na dobranie rodzaju tkaniny do sylwetki, aby sprawić, by nasza figura wyglądała lepiej.

Szczupła sylwetka

Jeżeli jesteś szczupła, powinnaś ubierać się w tkaniny mięsiste i grube, a gdy jest ciepło, wybieraj ubrania z cienkiego, ale sztywnego materiału. W Twoim przypadku lepiej jest unikać zwiewnych materiałów, takich jak na przykład żorżeta. Jeżeli jednak lubisz tę tkaninę, nie musisz z niej rezygnować. Wystarczy, że ubranie takie będzie mocno marszczone. Dobrym pomysłem jest też moher, lub „włochate” tkaniny, a także te, które mają wyraźną fakturę. Jeśli chodzi o kolory, świetnie będziesz wyglądać w bieli i w żywych, jasnych kolorach. Unikaj ciemnych, przygnębiających barw.

Pulchna sylwetka

Jeśli masz trochę ciałka, odpowiednim dla Ciebie sposobem na dobranie rodzaju tkaniny do sylwetki będą tkaniny w drobne gęsto naniesione wzorki (np. „łączka”). Postaw na ciemne kolory. Nie musi to być czerń, istnieje wiele pięknych, ciemnych barw, takich jak fiolet, zieleń, granat. Wybierz taki kolor, który najlepiej będzie podkreślał Twoją urodę. Jak ognia wystrzegaj się połyskujących materiałów, lub tych obszytych cekinami. Nie dla Ciebie są też grube, mięsiste tkaniny, oraz materiały w duże wzory i poprzeczne pasy.

Wysoki wzrost

Można pozazdrościć tym z nas, którym matka natura nie poskąpiła wzrostu. Jednak wysokie panie też muszą uważać, jakie tkaniny na siebie zakładają. Nie dla nich są ostre, intensywne kolory, czy duże wzory, przez które ich sylwetka będzie wydawać się jeszcze masywniejsza. Powinny też unikać ubierania się od stóp do głów w dżins i sztywne materiały. Jeśli jesteś wysoka, dobrze będziesz wyglądać w delikatnych, miękkich tkaninach, które ładnie opływają sylwetkę, jak na przykład satyna, żorżeta, jedwab. Twoje ubrania powinny być utrzymane w łagodnej kolorystyce.

Niski wzrost

Istnieją też sposoby na dobranie tkaniny do sylwetki dla niskich osób. Jeżeli jesteś jedną z nich, przede wszystkim wystrzegaj się puchatych materiałów, takich jak na przykład futrzane kurteczki, czy włochate sweterki, które niepotrzebnie dodają objętości sylwetce. Natomiast poprzeczne wzory sprawią, że będziesz wydawać się jeszcze niższa. Postaw na mocne, wyraziste kolory i miękkie dzianiny, takie jak na przykład aksamit czy zamsz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *