Czy wypożyczenie podnośnika koszowego się opłaca?

Czy wypożyczenie podnośnika koszowego się opłaca?

Nie można powiedzieć, aby takie tradycyjne rozwiązania, jak drabiny i rusztowania odchodziły w niepamięć. Jednocześnie nie da się ukryć, że coraz więcej firm szuka lepszych alternatyw, szczególnie w przypadku pracy na bardzo dużych wysokościach, gdzie na przykład korzystanie z drabiny byłoby już zbyt niebezpieczne.

Taką właśnie alternatywą jest podnośnik koszowy, czyli maszyna wyposażona w otoczoną barierkami platformę roboczą, podtrzymywaną na określonej wysokości przez specjalne ramię hydrauliczne. Rzecz jednak w tym, że zakup takiego pośrednika to dla wielu firm, zwłaszcza małych lub początkujących, zbyt duża inwestycja. Pojawia się w związku z tym jedno ważne pytanie: czy opłaca się zamiast tego po prostu wynająć podnośnik i zwrócić go po zakończeniu prac? Odpowiadamy!

Wynajem podnośnika to korzystniejsze rozwiązanie

Nawet, jeśli mielibyśmy kupować podnośnik na własność, to zapewne na kredyt (chyba że mowa o naprawdę dużej firmie posiadającej duże pokłady gotówki). Z tego względu zapłacilibyśmy ostatecznie więcej niż sam koszt maszyny, musimy bowiem doliczyć do niego odsetki i prowizję. To szczególnie nieatrakcyjne rozwiązanie, jeśli nie planujemy używać podnośnika na co dzień, a jedynie okazjonalnie, kiedy trafi się zlecenie, które go wymaga. Co więcej, posiadając własny podnośnik, trzeba inwestować w regularne naprawy i konserwację, aby działał prawidłowo.

Inaczej jest w przypadku wypożyczenia. Płacimy tylko za te dni, na które wynajmiemy podnośnik, a więc będzie on generował koszty tylko, kiedy faktycznie będzie używany (i jednocześnie generował będzie także zyski, jako że posłuży do ukończenia zlecenia). Przeglądami technicznymi, konserwacją, naprawami i innymi kwestiami zajmuje się faktyczny właściciel, czyli wypożyczalnia. My otrzymujemy w pełni sprawną, gotową do działania maszynę, a razem z nią możemy wynająć także operatora, który zajmie się jej obsługą.

Na dłuższą metę możemy więc sporo oszczędzić – nie musimy kupować podnośnika i spłacać kredytu, a w razie, gdybyśmy otrzymali zlecenia jego wymagające, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szybko wejść w jego posiadanie. Profesjonalne wypożyczalnie podnośników koszowych, czyli na przykład http://rent-expert.pl/, zawsze chętnie służą pomocą i radą, a także nie mają problemów z dopasowaniem się do indywidualnych potrzeb i wymagań danego klienta.

Podnośniki przydadzą się w wielu branżach

Podnośniki koszowe znajdą zastosowanie niemal wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie jakichś zadań na dużej wysokości. Wykorzystuje się je między innymi do naprawy i malowania dachów, wznoszenia konstrukcji stalowych oraz rozwieszania materiałów reklamowych.

Warto z nich korzystać, jako że zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa względem wspomnianych we wstępie tradycyjnych metod. Dzięki wypożyczeniu można zrobić to szybko, sprawnie i niskim kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *