DDD, czyli deratyzacja, dezynsekcja i dezynfekcja 

DDD, czyli deratyzacja, dezynsekcja i dezynfekcja 

Uciążliwe owady, szkodliwe drobnoustroje, gryzonie – problem z nimi może pojawić się niespodziewanie. Co więcej, nie zawsze da się zabezpieczyć przed wizytą nieproszonych gości. A pozbycie się ich nie zawsze jest proste. Do najskuteczniejszych metod walki z uciążliwymi lokatorami należy deratyzacja, dezynsekcja i dezynfekcja. Czym wyróżniają się poszczególne metody? Zobacz, kiedy z nich skorzystać. 

Na czym polega deratyzacja? 

Wśród DDD pod jednym z nich kryje się deratyzacja https://d3hemmerling.com/. Na czym polega? Deratyzacja to zwalczanie szczurów, myszy i innych gryzoni szkodników. Nie da się zaprzeczyć, że obecność tych intruzów jest uciążliwa. Co więcej, niebezpieczna dla zdrowia, zarówno ludzi, jak i zwierząt domowych. Gryzonie mogą roznosić choroby i pasożyty. Zanieczyszczają pomieszczenia szkodliwymi odchodami, a także niszczą instalacje elektryczne i meble. Jednak największe zagrożenie gryzonie stanowią w miejscach, gdzie kluczowa jest czystość – na przykład w szpitalach, punktach gastronomicznych itp.   

Deratyzację najlepiej jest zlecić wyspecjalizowanej firmie. Polega ona na zastosowaniu chemicznych przynęt oraz trutek, które umieszcza się w miejscach występowania szkodników. 

Dezynsekcja a dezynfekcja

Dezynsekcja, jak sama nazwa wskazuje, to zestaw metod, które służą do zwalczania szkodliwych insektów. Dotyczy przede wszystkim owadów, które zasiedlają domy i mieszkania, czyli karaluchów, pluskiew, mrówek, wszy i pcheł. Niestety takie szkodniki bardzo łatwo przynieść ze sobą do domu, a dużo trudniej się ich pozbyć. Naturalne metody najczęściej są nieskuteczne, warto więc zwrócić się ku profesjonalnym opcjom. Dezynsekcję przeprowadza się najczęściej z wykorzystaniem środków chemicznych. Do najpopularniejszych metod należy opryskiwanie mieszkania specjalnymi preparatami. Szczególnie gniazd szkodników, które nierzadko kryją się w meblach i materacach. 

Z kolei dezynfekcja polega na odkażaniu pomieszczeń, czyli usuwaniu niebezpiecznych bakterii i wirusów, a także rozsadników pleśni oraz innych szkodliwych grzybów. Zabieg dezynfekcji należy przeprowadzać regularnie w miejscach, które są szczególnie narażone na obecność szkodliwych drobnoustrojów. Co więcej, przepisy nakazują także regularną dezynfekcję pomieszczeń, w których produkowana jest żywność. Dezynfekcję warto wykonać także w domu po chorobie, a także jeśli borykasz się z wilgocią. To również sposób na rozprawienie się z uporczywym grzybem oraz pleśnią, które mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *