Dlaczego warto odwiedzić Maltę?

Dlaczego warto odwiedzić Maltę?

To jedna z tych niewielkich i niepozornych wysp, które dopiero po odbyciu wizyty okazują się istnymi skarbnicami historycznej wiedzy, niezliczonych zabytków oraz intrygującej kultury. Mówi się o Malcie, że to istne muzeum plenerowe, które zachwyci nie tylko entuzjastów historycznych zdarzeń. To niewielkie wyspiarskie państwo znajduje się niespełna 80km od Sycylii, a więc na Morzu Śródziemnym. Od wielu lat zachwyca turystów z całego świata, którzy pragną odpocząć w rajskim klimacie i cieszyć się nadmorską aurą. Malta ma jednak do zaoferowania o wiele więcej niż turystyczne kurorty i dostęp do morza.

Co warto zobaczyć na wyspie?

Z całą pewnością wato udać się do stolicy, czyli Valletty. To miasto, które nie zachwyci entuzjastów zieleni i natury. Miasto od wieków pełniło funkcję obronną i z taką właśnie myślą zostało skonstruowane. Nie oznacza to jednak, że nie jest warte odwiedzin. Valletta to maleńkie miasteczko, które można obejść w ciągu jednego dnia, a mimo to, znajdziemy tam przeszło 300 zabytków z różnych epok, które obecnie pełnią rolę turystycznych atrakcji. Urokliwe uliczki, pozostałości po fortyfikacjach, obronne mury i wrażenie, że wszystko zostało tutaj upchane na siłę, to potęga tego miejsca, która tak naprawdę działa na jej korzyść. W stolicy znajduje się aż jedenaście kościołów i trzeba przyznać, że niemal wszystkie zasługują na to, aby się pofatygować i przyjrzeć im z bliska. Warto również udać się do Fortu Saint Elmo, który został zbudowany na planie gwiazdy i jest dosyć wyjątkową budowlą. Obecnie w jego murach znajduje się fantastyczne Narodowe Muzeum Wojny.

Kolorowa wioska rybacka

Wioska Rybacka o nazwie Marsaxlokk to kolejne miejsce, które ma szansę stać się naszym ulubionym miejscem na całej wyspie. Można odnieść wrażenie, że cały urok miejsca polega na fantastycznej grze kolorów, które dominują w tym miejscu i sprawiają, że nabiera ono nieco bajecznego charakteru. To właśnie tutaj będziemy mieli szansę skosztować najpyszniejszych ryb i owoców morza. Warto odwiedzić miejsce zwłaszcza w niedzielę, ponieważ właśnie w te dni odbywa się tutaj słynny targ rybny. Sprzedawcy rozkładają się wzdłuż wybrzeża, oferując morskie rozmaitości przez niemal cały dzień. Faktem jest, że ceny są nieco wyższe niż w innych miejscach na wyspie, ale trzeba również podkreślić, że tutaj płaci się również za scenerię. Turyści uwielbiają to miejsce i liczne knajpki serwujące przepyszne dania rybne.A to wszystko w przepięknych warunkach i w otoczeniu kolorowych łódek, które od wielu lat przyciągają w te rejony turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *