Internetowe więzi

Internetowe więzi

Każdy z nas w dzisiejszych czasach wie, co to jest internet. Korzyści, które płyną z możliwość świata internetowego są ogromne. Szybkie wyszukiwanie informacji, komunikacja z osobami, które znajdują się na krańcu świata. To tylko wybrane przykłady zasięgu działania. Dzięki globalnej sile Internetu możemy publikować i oglądać naprawdę wszystko. Jednak zawsze są plusy i minusy tak szerokiego spektrum działania. Internet przynosi również dużo złego. Możemy to zaobserwować zwłaszcza u młodych osób. To oni są głównymi odbiorcami i adresatami informacji, które udostępnia internet.

Jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać osoby, które większość swojego czasu spędzają w sieci?

Otóż bycie w sieci czy też online sprzyja wielu oszustwom. Ludzie czują się anonimowi. Przez co swoboda ich działania i wypowiedzi jest większa. Najpopularniejszym złym czynnikiem jest tzw. hejt. To pewien sposób obrażania, gnębienia czy nienawiści. Osoby online tak, jak wcześniej zostało wspomniane przez swoją anonimowość czują się bezkarni. O wiele łatwiej wydają sądy i oceniają innych ludzi. Często spowodowane jest to poziomem frustracji życiowej jaką odczuwają.

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej akcji, które mają na celu przeciwdziałać agresji w sieci. Ma to na celu również uświadamianie osób, aby nie ufały bezgranicznie człowiekowi, z którym nawiązują internetowy kontakt. Nigdy w 100% nie wiemy kto jest po drugiej stronie monitora. Bardzo często zdarza się, że młode dziewczyny są porywane i wykorzystywane seksualnie. Dlatego tak ważna jest świadomość w korzystaniu z internetu. Coraz częściej spotykamy również pojęcie stalkingu. W sieci trafiamy na różnych ludzi, którzy mogą zacząć obsesyjnie podchodzić do naszej osoby. Ważne jest, aby nie podawać swojego miejsca zamieszkania i gdzie na przykład uczęszczamy do szkoły. Podając takie dane narażamy się na niebezpieczeństwo.

Kontakt online z daną osobą tworzy pewną więź

Bardzo często ta więź w Internecie pozostaję tylko w sieci. Dzieję się tak, ponieważ ludzie nie chcą wychodzić ze sfery komfortu jaki daje bycie niewidzialnym czy anonimowym. Jak najbardziej warto pamiętać, że bycie online nie daje nikomu prawa do agresji i nienawiści wobec innych osób. Jednak wiele ludzi niestety to robi. Warto utrzymywać relacje tzw. face to face. To one dają nam poczucie bycia istotą społeczną i częścią społeczeństwa. Każdy z nas potrzebuję kontaktu z drugą osobą. Jesteśmy tak stworzeni. Dlatego pamiętajmy, aby ograniczać spotkania wyłącznie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *