Jak bezpiecznie przechowywać opony

Jak bezpiecznie przechowywać opony

Zadbany samochód zwiększa bezpieczeństwo na drogach i minimalizuje ryzyko usterek. Na naszym aucie nie możemy i nie powinniśmy oszczędzać. Kiedy kończy się sezon, każdy kierowca czym prędzej chce zmienić opony. Rzadko kiedy posiadamy gumy całosezonowe. Dlatego też, gdy tylko spadnie temperatura albo zrobi się cieplej ustawiamy się w kolejce do wulkanizatora. Jeśli mamy opony sezonowe, pozostaje jeszcze kwestia ich przechowywania. Najczęściej wybieramy opcję w której fachowcy, za dopłatą przechowują nasze gumy. Czasem decydujemy się także na sezonowe przechowywanie opon np. w swoim garażu.

Przechowywanie opon samochodowych we własnym zakresie

Coraz więcej kierowców decyduje się na przechowywanie opon samochodowych we własnym zakresie. To jest na pewno najtańszy wybór, ale należy się liczyć z tym, żeby odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie miejsce, z dala od źródeł ciepła i substancji chemicznych, takich jak oleje i smary. W miejscu składowania musi panować również właściwa temperatura. Unikajmy położenia gum bezpośrednio na podłożu, użyjmy jakiejś tektury lub innej podkładki. Przechowywanie opon z felgami nie wymaga dużej interwencji. Wystarczy powiesić je na hakach, położyć jedna na drugiej, albo obok siebie. Opony bez felg wymagają trochę więcej uwagi. Raz na kilka tygodni należy je przekładać i obracać w celu uniknięcia odkształceń.

Przygotowanie do przechowania kół

Sezonowe przechowanie opon kusi coraz większą liczbę kierowców. Wystarczy odpowiednie miejsce i chwila czasu, aby zaoszczędzić nasze pieniądze. Zanim jednak zdecydujemy się do odłożenia naszych opon na następny sezon, musimy pamiętać o ich właściwym przygotowaniu. Przede wszystkim należy je odpowiednio oznaczyć (jeszcze przed demontażem), oczyścić z kamyków i większych śmieci i umyć. Do tego świetnie nada się myjka ciśnieniowa, która pomoże nam zrobić to dokładnie. Potem trzeba pamiętać, aby je porządnie wysuszyć, przez co zmniejszamy ryzyko korozji. Możemy również użyć specjalnego środka w celu zabezpieczenia opon. Jak widać nie wystarczy kawałek podłogi w garażu, by spełnić wszystkie warunki i wymogi bezpieczeństwa. Zwróćmy również uwagę na to, że przechowywanie opon samochodowych na zewnątrz jest bardzo złym pomysłem. Warunki atmosferyczne panujące na dworze mogą zniszczyć nasze gumy.

Przechowalnia opon Poznań. Ile kosztuje przechowywanie opon w Wielkopolsce?

Jeśli decydujemy się, aby przechować nasze opony we własnym garażu bądź innym miejscu spełniającym wszystkie wymogi z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Może nie będzie to odczuwalna jednorazowo kwota, ale na przestrzeni lat zbierze się spora suma. Jednak warto postawić sobie pytanie, czy naprawdę mamy warunki na to, by samemu przechować gumy. Domyślna cena jakie oferuje przechowalnia opon w Poznaniu to zwykle koszt około 80 złotych za komplet. Oczywiście wszystko zależy od wulkanizatora oraz miasta w którym mieszkamy. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie warto oddać swoje opony w ręce fachowców. Zwłaszcza, jeśli nie mamy odpowiednich warunków ani miejsca do ich przechowywania. Pamiętajmy, że odpowiednio zadbane opony mogą posłużyć nam długie lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *