Jak zabezpieczyć koncerty i festyny?

Jak zabezpieczyć koncerty i festyny?

Zabezpieczenie medyczne

W dzisiejszych dużą dawkę rozrywki dostarczają nam imprezy masowe,tak zwane eventy,w które przyciągają coraz więcej uczestników.Wydarzenia  sportowe, rozrywkowe,koncerty muzyczne itp.-każdy znajdzie w nich coś ekscytującego dla siebie,dlatego też bierze w nich ogromna liczba ludzi.Wiąże się to także ze zwiększeniem wystąpienia  niebezpiecznych dla życia i zdrowia sytuacji-agresywne zachowania uczestników,częste nadużywanie i niejednokrotne przedawkowanie narkotyków i alkoholu.Skutkiem tego są właśnie sytuacje zagrażające stanu zdrowia a także i życia-omdlenia, atak serca,niewydolność oddechowa oraz inne zaburzenia funkcji życiowych.

Biorąc pod uwagę wystąpienia takiego ryzyka,organizator eventu zobowiązany jest do zabezpieczenia medycznego imprezy masowej.Wymagania jasno i wyraźnie i określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które mówi, że impreza masowa zorganizowaną bez zabezpieczenia medycznego jest niezgodna z polskim prawem, a organizator naraża zdrowie i życie uczestników i może za to ponieść odpowiedzialność.

I tak organizator imprezy masowej najczęściej zwraca się do firmy medycznej specjalizującej się w ratownictwie medycznym i zabezpieczaniu imprez masowych. Wybrana firma musi spełniać wszelkie wymogi prawne, posiadać niezbędny sprzęt oraz zatrudniać wykwalifikowanych pracowników.

W porozumieniu z organizatorem  musi skoordynować całe przedsięwzięcie pod względem medycznym,  zapewniając personel medyczny oraz sprzęt, tak aby możliwa była łączność umożliwiająca porozumiewanie się między sobą,udzielenie pierwszej pomocy,leczenie na miejscu,transport do szpitala.

Zaawansowana technologia pozwala nam tworzyć wiele urządzeń medycznych ratujących życie.Jednakże sprzęty te bez połączenia ze źródłem prądu niestety nie będą działać.I tak organizator imprezy masowej nie tylko musi zadbać o zabezpieczenie medyczne wydarzenia,ale także o źródło prądu.Jeżeli jest to miejsce bez stałego połączenia z siecią elektryczną idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie agregatów prądotwórczych,czyli urządzeń elektroenergetycznych  będących samodzielnym źródłem prądu.Sprawdzają się one nie tylko w sytuacjach,kiedy zostajemy odcięci od stałego źródła prądu ze względu np. na różnego rodzaju awarie ale także w miejscach,gdzie tego prądu w ogóle nie ma.Idealnym tego przykładem jest właśnie opisana wyżej organizacja imprezy masowej i zabezpieczenie jej od strony medycznej.

Zabezpieczenie techniczne

Drugim bardzo istotnym  elementem,o którym należy pamiętać  podczas organizacji eventów jest zabezpieczenie techniczne takiej imprezy.Odgrywa ono bardzo istotną rolę przed rozpoczęciem oraz w trakcie jej trwania . Możliwość rejestracji i stałego monitorowania przebiegu imprezy poprzez rozbudowane systemy telewizji dozorowej jest niezbędna do podejmowania szybkich decyzji na bieżąco i ewentualnego wyciągnięcia konsekwencji prawnych po imprezie. Zabezpieczenia techniczne ułatwiają również ­kontrolę ruchu ­osobowego. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju bramki i kołowroty połączone z kontrolą dostępu, bramki wykrywające metal itp. W przypadku imprez otwartych wskazane jest stosowanie mobilnych centrów telewizji dozorowej, które pełnią wówczas rolę swoistego centrum zarządzania.Tutaj,jak i w przypadku zabezpieczenia medycznego wiąże się to z dostępem do źródła sieci elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze, a zabezpieczenie imprez masowych

Techniczne środki zabezpieczeń oraz ich efektywne wykorzystanie pozwala na zmniejszenie wystąpienia sytuacji,stwarzających jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla uczestników eventu.Miejscem takich wydarzeń masowych są zazwyczaj jak wspomniane wyżej miejsca bez stałego dostępu do prądu,a przecież wszystkie sprzęty potrzebne do technicznego zabezpieczenia imprezy wymagają połączenia z energią elektryczną.I w ten oto sposób organizator ,aby zapewnić wysoki poziom ochrony w miejscu imprezy może wykorzystać powszechne w dzisiejszych  czasach agregaty prądotwórcze.Urządzenia te zapewniają dostęp do energii elektrycznej, dzięki czemu bez problemu uruchomimy sprzęt.

Z łatwością znaleźć można na polskim rynku firmy,oferujące swoim klientom szeroką ofertę wynajmu generatorów prądotwórczych- od tych najmniejszych  przenośnych do stacjonarnych zabudowanych na przyczepie czy w samochodzie.Tutaj wybór zależy głównie od tego,jakiej mocy będziemy potrzebować i ile sprzętów będziemy zasilać oraz analizy wielu innych czynników.Podsumowując należy odpowiedzieć na pytania jakie ma mieć funkcje,systemy,ewentualnie dodatkowe wyposażenia takie jak.np.zestaw transportowy.

Artykuł sponsorowany przez Agregaty prądotwórcze Penta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *