Jak znaleźć żłobek dla dziecka?

Jak znaleźć żłobek dla dziecka?

Gdy chcesz wrócić do pracy, a twój maluszek potrzebuje w tym czasie dobrej opieki, rozwiązań jest kilka, ale dzisiaj coraz częściej wybieramy w tym celu żłobki. Najczęściej są to placówki prywatne, ponieważ liczba miejsc w żłobkach państwowych jest mocno ograniczona. Jak znaleźć najlepsze miejsce?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, gdzie posłać dziecko do żłobka. Niestety, nie każda placówka jest godna zaufania, o czym można dowiedzieć się również z doniesień prasowych o nadużyciach. Dlatego też najważniejsze to znalezienie takiego miejsca, gdzie będzie można pozostawić malucha bez obaw. Jeżeli wobec tego chcesz skorzystać z usług żłobków, w takim przypadku warto poświęcić czas na wyselekcjonowanie takiego, który będzie najlepszy.

Poszukiwania najczęściej rozpoczynamy przez internet. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „żłobek mokotów”, aby znaleźć adresy w swojej okolicy, na przykład w dzielnicy Mokotów. Nie warto jednak sugerować się tylko i wyłącznie tym, co napisane jest na stronie internetowej.

Wszystko warto wobec tego zobaczyć osobiście – porozmawiać z kierownikiem czy kierowniczką żłobka, sprawdzić panujące tam warunki, zapytać o procedury. Gdy spotkasz się z niechęcią lub zakazem wejścia do sali, w której przebywają dzieci, to alarmująca sytuacja. Warto też sprawdzić, kto pracuje w żłobku, a także jak przebiegają w nim zajęcia adaptacyjne, dzięki którym dziecko może przystosować się do nowej sytuacji.

Wiele pomocnych informacji znajdziesz również na różnych forach internetowych i serwisach dla rodziców – opinie są bezcenne i jeżeli masz zarekomendowaną placówkę, wtedy warto wziąć ją pod uwagę. Pamiętaj jednak o tym, że zamieszczane online opinie nie zawsze są rzetelne i mogą stanowić element reklamy, dlatego też należy pochodzić do nich z rezerwą.

Nie zapomnij również o sprawdzeniu, czy placówka znajduje się na oficjalnej liście Ministerstwa pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl. Do rejestru wpisywane są tylko te żłobki, które spełniają wymogi ustawowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *