Wypełnij zeznanie za pośrednictwem programu do PIT37.

Wypełnij zeznanie za pośrednictwem programu do PIT37.

Wizyta w urzędzie skarbowym większości z nas kojarzy się ze stresem i poświęceniem sporej ilości czasu na załatwienie swojej sprawy. Nie musi jednak tak być, ponieważ coraz więcej aktywności skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem osobistego komputera.

Rozliczenie PIT przez Internet

Od kilku już lat w sieci dostępne są darmowe aplikacje, dzięki którym podstawowy obowiązek podatnika, jakim jest rozliczenie się ze swoich dochodów można wykonać szybko i bez stresu. Program do pit 37 umożliwia nam wykazanie wszystkich zarobków z danego roku. Wystarczy, że jesteśmy w posiadaniu swojego numeru PESEL lub też NIP, a także informacji o dochodach od naszego pracodawcy i możemy zacząć wypełniać swoje zeznanie podatkowe. Nie ma żadnej obawy o to, że nasze dane czy jakieś wrażliwe informacje na nasz temat, czy temat naszych zarobków będą dostępne dla niepowołanych osób. Program do pit 37 dba o pełne bezpieczeństwo za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych, możemy więc mieć pewność, że wszystkie informacje, jakie pojawią się w programie trafią tylko i wyłącznie do wskazanego przez nas urzędu skarbowego. Nie trzeba również obawiać się o to, że nie poradzimy sobie z obsługą aplikacji. Można skorzystać ze specjalnego kreatora, który krok po kroku przeprowadzi nas przez poszczególne rubryki i wskaże jak należy je prawidłowo wypełnić. W programie, oprócz standardowego rozliczenia, możemy również skorzystać z możliwości przekazania swojego 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo możemy umieścić w nim wszystkie odliczenia od dochodu i skorzystać z preferencyjnych zasad podatkowych.

Potwierdzenie złożonych dokumentów

Jedną z ważniejszych zalet, jakie przedstawia program do pit 37 jest fakt, że złożenie dokumentu nie wymaga naszej fizycznej obecności w murach urzędu skarbowego. Nie musimy posiadać również profilu zaufanego. Nasze potwierdzenie danych odbywa się za pośrednictwem wskazania przychodu za ubiegły rok, dzięki czemu urząd skarbowy jest w stanie bardzo szybko zweryfikować nasze dane. Po złożeniu zeznania program do pit 37 wygeneruje specjalne potwierdzenie, które trafi również na naszą pocztę elektroniczną. UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru stanowi bardzo ważny dokument, który należy przechowywać prze 5 lat. To właśnie w tym terminie, urząd skarbowy może skontrolować nasze dotychczasowe zeznania podatkowe. Jeśli będziemy posiadali ten dokument nie musimy się o nic dodatkowo martwić, ponieważ jest to jasny sygnał, że zeznanie zostało złożone w odpowiednim terminie, z zachowaniem staranności przekazywanych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *