Jakie gry wchodzą w skład Xbox Game Pass Ultimate?

Jakie gry wchodzą w skład Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass Ultimate oraz sam Game Pass są w pewnym sensie Netflixem dla gier komputerowych (aczkolwiek większość gier trzeba pobrać na swoje urządzenie, możliwości grania w chmurze w ramach tych subskrypcji są ograniczone). Ich ogromna popularność (mają one około 23 milionów subskrybentów na całym świecie, co przekłada się na spore dochody dla Microsoftu) nie wzięła się znikąd.

Wynika ona między innymi z dużej ilości wysokiej jakości tytułów, zarówno bardzo świeżych, jak i nieco starszych, w które można grać bez dalszych opłat w ramach posiadanej subskrypcji. Jakie to gry? Dokładniej omówimy je poniżej. Zapraszamy!

Xbox Game Pass Ultimate – najlepsze gry

Sam Xbox Game Pass oferuje ponad 100 gier różnych wydawców. Pojawiają się wśród nich zarówno tytuły AAA, jak i gry indie. To, ile z nich będzie dla danej osoby interesujące, zależy oczywiście od jej preferencji w zakresie gatunków i typów gier. Z pewnością rzucają się w oczy takie pozycje, jak Outriders, Halo: The Master Chief Collection, Gears 5, Forza Horizon 4 czy Among Us.

Warto pamiętać, że lista gier w XGP nie jest stała – co jakiś czas niektóre gry mogą znikać, a zamiast tego będą pojawiać się nowe. Niektóre gry pojawiają się w usłudze już w momencie premiery, inne jakiś czas później. Jeśli więc gry, w którą chcemy zagrać jeszcze nie ma na liście, zawsze jest szansa, że w pewnym momencie się ona tam pojawi.

Poza grami z XGP subskrybenci Ultimate mają darmowy dostęp także do wielu gier z katalogu usługi EA Play (m.in. do najnowszej FIFY) oraz do wielu gier na Androidzie, w które można zagrać w chmurze. Warto wskazać, że jeśli chodzi o Xbox Game Pass Ultimate gry nie są jedyną atrakcją. W skład tej subskrypcji wchodzą m.in. specjalne promocje, zniżki i oferty na różne tytuły, a także abonament Xbox Live Gold, pozwalający na korzystanie z komponentów multiplayer w grach na konsolach Xbox.

Co się dzieje z grami Xbox Game Pass po zakończeniu subskrypcji?

Trzeba pamiętać, że w ramach subskrypcji Xbox Game Pass/Game Pass Ultimate nie wykupuje się gier na własność, a jedynie wypożycza się je na okres, za który się zapłaciło. W praktyce oznacza to, że chociaż gra po zainstalowaniu znajduje się na dysku użytkownika, to w przypadku anulowania subskrypcji nie będzie można jej uruchomić po zakończeniu ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego.

Najkrótszy okres, na który można opłacić usługę XGP to jeden miesiąc. Można także od razu z góry zapłacić za dłuższy okres. Jeśli nie anulujemy subskrypcji w ustawieniach, będzie ona automatycznie odnawiana i pobierana będzie kolejna opłata wraz z nowym okresem rozliczeniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *