Fototapeta do mieszkania – jaką wybrać?

Fototapeta do mieszkania – jaką wybrać?

Fototapeta to bardzo prosty sposób na urozmaicenie wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz przenieść się do każdego miejsca na świecie. Widok na Nowy Jork, Tokio, a może plaża z palmami lub łąka? Żaden problem – z fototapetą możesz oglądać wieżowce największych miast, mając za oknem niskie zabudowania. Fototapety są ciekawą propozycją pasującą do różnych pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno w sypialni, czy salonie jak i w kuchni oraz łazience. Jaką wybrać fototapetę?

Wzory do pokoju dziennego i sypialni 

Fototapety to świetny sposób na zagospodarowanie pustej ściany. Jest to też dużo trwalsze rozwiązanie niż samo malowanie farbą. Pomalowane ściany nadają się do odświeżenia już po 2-3 latach. Natomiast dobrze wykonana fototapeta wytrzyma nawet kilkanaście lat. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy jej w trakcie zmienić. Jeśli dany wzór już nam się znudzi, to w bardzo prosty sposób można go zastąpić czymś nowym. Jest to też łatwe i szybkie rozwiązanie na redekorację pomieszczenia niskim kosztem. 

Na fototapecie może znaleźć się absolutnie wszystko. Od miast i pejzaży, po kwiaty, zwierzęta i wzory graficzne. Popularnym rozwiązaniem stosowanym  w salonach jest tapeta z nadrukiem dużego miasta lub imitacją cegły. Te drugie w ostatnich latach stały się szczególnie modne. Loftowy wystrój pojawia się w coraz większej ilości mieszkań, jednak nie każdy może pozwolić sobie na prawdziwą ceglaną ścianę. W takim przypadku świetną alternatywą staje się fototapeta. Ceglane wzory występują w różnych kolorach i wymiarach, każdy może znaleźć coś dla siebie. Szeroką ofertę fototapet oferuje np. firma Obrazowo. Inne wzory za to królują w sypialni. Jest to miejsce odpoczynku i relaksu, dlatego też fototapeta sypialniana powinna współgrać z przeznaczeniem pokoju. Najpopularniejsze wzory to zachody słońca, delikatne pejzaże, kwiaty i łąki. Ciekawym rozwiązaniem mogą być roślinne grafiki, np. liście palm lub rajskie kwiaty.

Rodzaje fototapet – którą wybrać?

Fototapety różnią się od siebie nie tylko wzorami, ale także materiałami z których są wykonane. Coraz popularniejsze stają się tapety ekologiczne, które wytwarza się z materiałów pozyskanych z recyklingu. Wpisują się one w politykę zielonego domu, do której dąży coraz więcej osób. Drugim rodzajem są tapety winylowe. Są one wyjątkowo wytrzymałe, stworzone na bazie flizeliny z dodatkiem winylu. Ich największą zaletą jest możliwość łatwego czyszczenia. Fototapety winylowe można myć i przecierać wilgotną ściereczką. Szeroką ofertę tapet flizelinowych oferuje sklep Obrazowo. Trzecim rodzajem są tapety laminowane, o podłożu lateksowym. Jest to najczęstszy wybór (wyróżnia jest stosunkowo niska cena), jednak nie są tak trwałe jak tapety winylowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *