Kawałek blachy który pomoże Ci przetrwać, czyli karta survivalowa

Kawałek blachy który pomoże Ci przetrwać, czyli karta survivalowa

Dobrze zrobić coś z tak naprawdę niczego. Absurd? Nieprawda. Z właściwym gadżetem mamy szansę zrobić znacznie więcej niż się wydaje. Pragniesz poznać przykłady? Karta przeżycia. Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucze do śrub w (najczęściej w kilku rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić kierunek.

Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (www.wallet-ninja.eu/), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji. To się zdarza zazwyczaj, kiedy nie wiadomo, kiedy jakaś sprawa może stać się przydatna. Oczywiście, dowód osobisty jest bardzo potrzebny, a od czasu do czasu wręcz niezastąpiony. Identycznie prawo jazdy, kiedy jedziemy pojazdem i zatrzyma nas policja. Karta kredytowa jest potrzebna, kiedy pragniemy wybrać oszczędności, jednak jest jeszcze mała karta, która jest przydatna wtedy, kiedy tego się najmniej spodziewamy.

Karta przeżycia jest gadżetem, który może zawierać dziesięć narzędzi. Każde z nich ma inne zastosowanie, choć przy pierwszym wrażeniu niełatwo stwierdzić, o co chodzi. Albo przynajmniej będziesz móc się domyślać, do czego konkretny otwór jest przeznaczony. Oczywiście, to nie oznacza że człowiek nie jest wystawiony na jakiekolwiek niebezpieczeństwa, po prostu są one zauważalnie zredukowane. Niektóre osoby jednak potrzebują określonej dawki adrenaliny, w związku z tym różnego rodzaju sporty ekstremalne lub wyjazdy survivalowe cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem.

Na takim wyjeździe można sprawdzić swoje umiejętności przetrwania bez nowoczesnych wygód, odporność fizyczną oraz psychiczną. Oferta wyjazdów survivalowych jest bardzo zróżnicowana, w związku z czym prościej odszukać odpowiednią dla siebie propozycję. Jakie wyposażenie wskazane jest skompletować, jeśli planuje się podobną eskapadę? Przede wszystkim, trzeba wziąć ze sobą drobiazg, którym jest karta surviwalowa. Z jakiego powodu? Ta niewielka karta ma dość dużo przydatnych funkcji, na przykład pozwala bez problemu otworzyć puszkę, a puszkowana żywność jest często zabieranym prowiantem na wyprawy z dala od cywilizacji, gdyż wolniej się psuje. Na dodatek, wielofunkcyjna karta przetrwania umożliwia przepiłowanie drewna.

Jej ogromną zaletą jest mały rozmiar, w związku z czym kartę można bez trudu zawsze mieć przy sobie. Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy zwyczajnie na ognisku zapodzieje się otwieracz do piwa, albo będziemy świadkami wypadku i będziemy musieli przeciąć kawałek ubrania, by zatamować krwawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *