Kiedy wynająć kontenery na gruz Warszawa? 

Kiedy wynająć kontenery na gruz Warszawa? 

Planujesz remont, lub budowę? Zapewne wiesz, że czeka Cię wiele przygotowań. Stałym problemem jest gruz, którego nie da się uniknąć. Co z nim zrobić? Odpowiedzią na to pytanie jest usługa wynajmu kontenera oraz wywóz odpadów poremontowych. Kto może skorzystać  z takiego rozwiązania? Zobacz kiedy wynająć kontenery na gruz Warszawa.

Kto może skorzystać z wynajmu kontenera na gruz? 

Kontenery na gruz to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy budowalne czy inwestorzy. W czasie prac remontowo-budowlanych powstają duże ilości odpadów, takich jak gruz i trzeba się ich jakoś pozbyć. Przede wszystkim musimy pamiętać, że gruzu nie możemy wyrzucić wraz ze śmieciami komunalnymi. Grozi za to kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Co więcej, składowanie gruzu na terenie publicznym również nie jest legalne. Z terenem prywatnym też bywa różnie. W efekcie jedyne co nam pozostaje, to pozbycie się odpadów poprzez wynajem kontenera. Ta usługa idzie natomiast w parze z wywozem zawartości i jej utylizacją.  

Kontenery dostarczane są bezpośrednio na plac budowy, a następnie stamtąd zabierane. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz ustawić pojemnik na chodniku przed blokiem, lub w innym miejscu publicznym, to musisz uzyskać zgodę od urzędu. Uzyskanie pozwolenia zawsze leży po stronie zamawiającego. Zanim więc wynajmiesz kontener, pamiętaj, by zdobyć zgodę od odpowiedniego urzędu. 

Usługa wynajmu kontenerów na gruz skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, którzy prowadzą prace remontowo-budowlane, jak i osób remontujących prywatne mieszkania, czy deweloperów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz w szybki i prosty sposób pozbyć się zalegającego po remoncie gruzu. 

Jak segregować gruz? 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że gruz możemy podzielić na trzy rodzaje – czysty, zmieszany i zanieczyszczony. Ten pierwszy podlega recyklingowi, a pokruszone elementy mogą posłużyć jako składnik wylewki pod jezdnię, podjazd, czy chodnik. Jak segregować gruz? Po pierwsze musisz zapoznać się z dokładną klasyfikacją i co się składa na gruz czysty. Do tej kategorii zaliczamy gruz betonowy z remontów i rozbiórek budynków, ponadto odpady z betonu, gruz ceglany oraz odpady o pochodzeniu naturalnym, takie jak gleba, czysta ziemia (bez resztek korzeni i trawy), czy piasek i kamienie. 

Kolejną kategorią jest gruz zmieszany, czyli gruz czysty z elementami wełny mineralnej, styropianu, gabarytów, tynku, płyt gipsowo-kartonowych itp. Natomiast gruz zanieczyszczony to wszystkie powyższe elementy wraz z gumą, szkłem, papą, czy syntetycznymi materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *