Na czym polega obsługa prawna podmiotów leczniczych?

Na czym polega obsługa prawna podmiotów leczniczych?

Podmioty lecznicze opierają swoją działalność na specyfice branży medycznej, która wymaga znajomości wielu ustaw, kodeksów i wymogów sanitarnych. Jednocześnie stale się ona rozwija. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały chociażby usługi medyczne świadczone na odległość w formie telefonicznej lub online. Do tych zmian muszą dostosować się nie tylko lekarze, ale także wszelkie firmy współpracujące z branżą medyczną, właściciele placówek oraz prawnicy. Obsługa prawna podmiotów leczniczych jest bowiem ważną specjalizacją i usługą oferowaną przez wybrane kancelarie.

Specyfika prawna branży medycznej

Branżę medyczną tworzy wiele podmiotów, zarówno prywatnych (między innymi kliniki zabiegowe i gabinety specjalistyczne), jak i państwowych (głównie przychodnie i szpitale). Ich regulaminy oraz zakres świadczonych usług nieco różnią się od siebie, dlatego każde z tych miejsc wymaga indywidualnego podejścia. Niemniej w każdym przypadku należy pamiętać o ogólnych zasadach, związanych z oferowaniem pacjentom pomocy medycznej. Zdają sobie z tego sprawę właściciele kancelarii prawnych, którzy wprowadzają do swojej oferty obsługę prawną podmiotów leczniczych. Jeśli twoja działalność opiera się na branży medycznej i chcesz nawiązać współpracę z prawnikami, zwróć uwagę na to, aby posiadali oni doświadczenie związane z twoim biznesem.

Obsługa prawna podmiotów leczniczych

Obsługa prawna podmiotów leczniczych obejmuje wiele zadań. Doświadczona w tym zakresie kancelaria Capital Legal oferuje swoim klientom między innymi:

  • stałą obsługę prawną
  • pomoc w zakresie prawa dot. zamówień publicznych, na przykład dostaw sprzętu medycznego
  • doradztwo w sprawie usług świadczonych w formie online
  • pomoc w zakresie wdrożenia przepisów dot. ochrony danych osobowych w podmiotach leczniczych (RODO)
  • reprezentację podmiotów leczniczych w trakcie postępowań (między innymi przed Krajową Izbą Odwoławczą i Wojewódzką Komisją ds. Zdarzeń Medycznych)
  • pomoc prawną w zakresie rejestracji podmiotów leczniczych
  • konstruowanie umów dla poszczególnych pracowników, w tym personelu medycznego oraz wewnętrznych regulaminów
  • pomoc w negocjacjach biznesowych
  • przeprowadzenie audytów prawnych.

Jak widzisz, możliwe jest wyróżnienie wielu sytuacji, w których przyda ci się pomoc dobrego prawnika. Obsługa prawna podmiotów leczniczych wymaga doświadczenia i znajomości zasad, obowiązujących w branży medycznej. Pracownicy Capital Legal zapewnią ci bezpieczeństwo prawne, indywidualne podejście oraz fachowe porady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *