Najlepsze filmy romantyczne na wieczór

Najlepsze filmy romantyczne na wieczór

Wiosenne wieczory to idealny czas na nadrobienie zaległości w kwestiach filmowych. Wygodna kanapa, ciepły koc i kubek aromatycznej herbaty to najlepsi towarzysze wieczornych seansów filmowych. I to nie byle jakich, ale filmów romantycznych. Na klasyki przyjdzie jeszcze czas, ale warto skupić się na filmach z ostatnich lat, które również zasługują na uwagę. Które filmy romantyczne wybrać?

Wszystkie jasne miejsca, 2020, reż. Miguel Arteta

Wszystkie jasne miejsca, to film, który powstał na bazie powieści Jennifer Niven. Opowiada o losach młodej dziewczyny –  Violet Markey (grana przez Elle Fanning), która po traumatycznym przeżyciu ma problem z odnalezieniem się zarówno wśród rówieśników jak i w rodzinie. Zamyka się w sobie i własnym świecie nie dopuszczając do niego nikogo z zewnątrz. Do momentu aż poznaje Fincha (Justice Smith), który mimo własnych problemów postanawia pokazać jej wszystkie jasne miejsca. Dramat skupia się na pokazaniu od drugiej strony różnych problemów psychicznych, z którymi wbrew pozorom ludzie bardzo często się spotykają. Film jest niezwykle poruszający, wymusza na odbiorcy refleksję dotyczącą wpływu problemów psychicznych na związki oraz docenia piękno pierwszej miłości. Oczywiście bez spoilerów, ale na sam seans przygotujcie sobie paczkę chusteczek. Łzy mogą się pojawić.

Malcolm & Marie, 2021, reż. Sam Levinson

Wokół tego filmu zaraz po premierze rozgorzała się gorąca dyskusja. Część odbiorców skupiła się na dużej różnicy wieku między aktorami, część na długich dialogach, a jeszcze inni na samym świeżym pomyśle. Film nagrany jest w kolorze czarno-białym. Ma oryginalne ujęcia, ciekawy montaż, akcja toczy się w pięknym domu, a na planie znajdują się piękni ludzie. Jednak na przyjemnych wizualnych doznaniach, całe piękno się kończy. Fabuła filmu opiera się na ukazaniu relacji Malcolma i Marie (John David Washington i Zendaya Coleman). Po premierze filmu para przychodzi do domu i w nocy pełnej emocjonalnych dialogów odkrywa zakopane pod powierzchnią problemy. Scenariusz został napisany w dosyć uniwersalny sposób. Słuchając rozmów bohaterów niejedna osoba może utożsamić się z przedstawionymi problemami. To z kolei powoduje dyskomfort, ponieważ reżyser wręcz wytyka palcem nasze związkowe niedoskonałości. Film daje do myślenia, a nawet zmusza do przewartościowania obecnych relacji, jednak zdecydowanie jest dla ludzi o mocnych nerwach.

Randki od święta, 2020, reż. John Whitesell

Na sam koniec coś na rozluźnienie. Randki od święta to typowa komedia romantyczna zakończona happy endem. Film jest bardzo przyjemny, można się pośmiać i jest to zdecydowanie dobry wybór na lekki film na weekendowy wieczór. Wszystkie wymienione filmy znajdziesz na  https://vodfilmy.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *