Najpiękniejsze wyspy Indonezji – które z nich warto odwiedzić?

Najpiękniejsze wyspy Indonezji – które z nich warto odwiedzić?

Indonezja to prawdziwa skarbnica egzotycznej przyrody, niezwykłej kultury, pysznego jedzenia i niezapomnianych widoków. Należy do niej kilkanaście tysięcy wysp, przez co każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Dziś jednak skupimy się na najpiękniejszych wyspach, które każdy z Was koniecznie musi odwiedzić choć raz. Indonezja co warto zobaczyć? Podpowiadamy!

Bali

Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych wysp Indonezji. Nie brakuje tam luksusowych kurortów i rajskich plaż, które są wręcz oblegane przez turystów. Większe miasta na Bali mimo tłumów ludzi są naprawdę piękne, jednak to poza nimi można podziwiać prawdziwe piękno wyspy. Balijskie wsie, tarasy ryżowe, dżungle, dzikie plaże i starożytne świątynie to tylko część z rzeczy, które możemy tam spotkać na swojej drodze. Prawdziwe skarby Bali ukryte są w nieuczęszczanych przez większość turystów miejscach i jeśli chcecie poczuć klimat tego miejsca, musicie oddalić się nieco od centrum turystycznych miast. Poza niezwykłymi widokami czekają tam na Was tradycyjne rytuały i obrzędy, które praktykują tamtejsi ludzie.

Sumatra

To szósta pod względem wielkości największa wyspa świata więc jest tam co oglądać. Będąc tam, koniecznie musisz pójść na trekking po dżungli i wspiąć się na jeden z wulkanów, których tam nie brakuje. Czekają tam także na Ciebie bajkowe wysepki, plaże z krystalicznie czystą wodą oraz dzika przyroda i zwierzęta, które do tej pory widziałeś jedynie na zdjęciach. Sumatra pod względem krajobrazów jest naprawdę godna odwiedzenia i zasługuje na miano jednej z najpiękniejszych wysp w Indonezji. Dowodem na to są, chociażby Parki Narodowe, w których prócz lokalnych plemion można podziwiać dziewiczą przyrodę wyspy.

Jawa

Indonezja co warto zobaczyć? Zdecydowanie wyspę Jawa! Tak samo, jak wcześniej wspomniane wyspy ma ona do zaoferowania plaże, wulkany, Parki Narodowe, dżungle i liczne zabytki. Znajduje się tam też jedna z najciekawszych i najpiękniejszych świątyń na całym świecie – Borobudur. Na Jawie znajdują się też jedne z najstarszych i najładniejszych Parków Narodowych w całej Indonezji. Będąc tam, koniecznie musisz odwiedzić choć jeden z nich.

Sulawesi

To jedna z mniej turystycznych wysp w Indonezji, mimo że ma wiele do zaoferowania turystom. Można tam zobaczyć dziką przyrodę nienaruszoną przez tłumy turystów, których nie brakuje na większych wyspach. To miejsce, które przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie spokój i nie zależy im na luksusowych kurortach, a wyjątkowych krajobrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *