Nie masz w co się ubrać? Postrzątaj szafę

Nie masz w co się ubrać? Postrzątaj szafę

Nie mam się w co ubrać! – bardzo popularne słowa kobiety, która ubrania oczywiście ma, ale poukładane w taki sposób, że ciężko się do czegokolwiek dobrać. Aby mieć dobrze poukładane rzeczy w szafie, należy rozpocząć od organizacji miejsca. Jeśli ubrania leżą byle jak, to zajmują około 2 razy więcej miejsca, niż gdyby były ułożone zgrabnie.

Od czego zaczynamy? Zaczynamy od wyrzucenia wszystkich ubrań z szafy. Obojętnie ile ich macie, wszystkie musicie wyrzucić na podłogę. Teraz należy poskładać wszystkie ubrania w kratkę i powoli można zacząć je układać. Ważne jest oddzielenie rodzajów ubrań. Spodnie powinny mieć swoje miejsce, a koszulki swoje. Pozostałe sukienki czy spódniczki też powinny leżeć osobno. Dzięki temu zaoszczędzicie sporo miejsca, a samo szukanie ubrań będzie bardzo sprawne. Wiemy z doświadczenia, że większość kobiet narzeka na brak ubrań mimo tego, że te ubrania mają. Jeśli będziecie trzymać wszystkie ciuszki dobrze ułożone, to problem z „nie mam się w co ubrać” zostaje naprawiony.

Jeśli układacie swoje ubrania, to warto układać je w pewien sposób. Najlepiej będzie, jak często używane ubrania wyglądają na górze szafki, a mniej używane na samym dole. Dzięki temu będziecie mogły o wiele szybciej znaleźć potrzebny ciuch. Teraz kilka słów o domowych ubraniach. Musicie wiedzieć, że dobrze będzie zorganizować choć jedną półkę dla domowych ciuszków. Te, w których chodzicie na co dzień warto mieć w innym miejscu. Będziecie mogły w ten sposób szybko je sobie założyć. Wiele kobiet tak nie robi i potem nastaje problem ze znalezieniem starej bluzki.

Miejsce w szafie możecie zaoszczędzić na wiele sposobów. Jeśli wszystko dobrze ułożycie to ok, na pewno trochę miejsca zostanie, ale w trakcie układania ubrań często wiele kobiet dochodzi do wniosku, że połowa z tych rzeczy nie nadaje się do noszenia. Możecie takie ubrania spakować do torby i wynieść do piwnicy lub na strych. Po kilku latach te ubrania mogą znów znaleźć właściciela, a i Wy same możecie zapragnąć powrotu do stylu retro.

Sprzątanie swojej szafy jest bardzo proste, kiedy macie ogarnięte ubrania. Wystarczy elegancko je wyciągnąć, posprzątać, odświeżyć i włożyć ubrania z powrotem. Kiedy jednak macie bałagan w swojej szafie, to nie będziecie też mogli jej skutecznie wysprzątać. Zachęcamy do sprzątania w swoich szafach oraz mądrym układaniu ubrań, bo możecie w ten sposób znaleźć wszystko zawsze wtedy, kiedy spieszycie się na wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *