Optymalizacja kosztów energii – dlaczego jest tak istotna?

Optymalizacja kosztów energii – dlaczego jest tak istotna?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy do opinii publicznej dotarło wiele niepokojących prognoz w zakresie przyszłych cen energii elektrycznej i gazu. Odbiorcy indywidualni muszą liczyć się z podwyżką rzędu kilkudziesięciu procent. O takim „szczęściu” nie mogą mówić przedsiębiorcy, dla których nowe, przewidywane stawki oznaczają nawet kilkukrotnie większe wydatki niż do tej pory. W świetle bieżących doniesień, optymalizacja kosztów energii staje się nieodzownym elementem firmowej polityki. Jak tego dokonać?

Optymalizacja kosztów energii w przestrzeni biurowej

Choć przedsiębiorstwa usługowe nie korzystają z ogromnych maszyn produkcyjnych i nie operują w wielkich halach, wymagających oświetlenia i ogrzewania, ponoszone przez nie koszty eksploatacyjne mogą okazać się znacznie wyższe niż sądzimy. Analizy firmy Euroimpex pokazują, że optymalizacja kosztów energii i eksploatacji urządzeń drukujących w największych przedsiębiorstwach i organizacjach może przynieść imponujące oszczędności rzędu miliona złotych w skali roku.

Warto podkreślić, że podobne, generujące oszczędności procedury można z powodzeniem wdrożyć również w mniejszych biznesach. Co zrobić, aby codzienna praca wiązała się z niższymi kosztami eksploatacyjnymi? Eksperci marki Euroimpex wskazują przede wszystkim na dwa obszary, w których można wprowadzić niezbędne zmiany.

Wymiana urządzeń na energooszczędne

Poszczególne urządzenia drukujące cechują się odmiennym zapotrzebowaniem na energię elektryczną zarówno w samej pracy, jak i w trybie stand-by. Jeśli w Twojej firmie nieustannie działa wiele drukarek i kserokopiarek, warto rozważyć wymianę firmowego wyposażenia na nowoczesne, bardziej energooszczędne urządzenia.

Drugim istotnym krokiem jest gruntowna analiza rzeczywistego zapotrzebowania na urządzenia drukujące. Przeprowadzony przez profesjonalistów audyt wykaże, czy liczba będących w obiegu sprzętów jest uzasadniona – jeśli część z zainstalowanych sprzętów nie jest wykorzystywana w optymalnym stopniu, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem może być ich wycofanie z firmowej sieci.

Zmiana firmowej polityki w zakresie drukowania dokumentów

Warto również starannie przyjrzeć się obowiązującym dotychczas procedurom w zakresie tworzenia dokumentów w formie papierowej. Optymalizacja kosztów energii może obejmować sam proces wydruku – należy rozważyć przeniesienie części z wymaganej dokumentacji do sieci poprzez wdrożenie zbiorów w chmurze obliczeniowej.

Rozwiązanie to sprawia, że niezbędne, firmowe informacje będą mogły być błyskawicznie przekazane upoważnionym pracownikom – zarówno tym pracującym stacjonarnie, jak i zatrudnionym w modelu hybrydowym lub home office.

Optymalizacja kosztów energii może być prosta

Zastanawiasz się, w jaki sposób ograniczyć koszty eksploatacyjne swojego biura? Skontaktuj się ze specjalistami firmy Euroimpex – doświadczonej marki oferującej audyt i serwis urządzeń drukujących. Marka Euroimpex rozwija również autorskie oprogramowanie z rodziny Documaster, wspierające pracę przedsiębiorstw. Już dziś zapoznaj się z ofertą i przekonaj się, że optymalizacja kosztów energii może objąć również Twoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *