Ogrzewanie podłogowe Wrocław – jak wybrać właściwy system?

Ogrzewanie podłogowe Wrocław – jak wybrać właściwy system?

Remontujesz dom i zastanawiasz się nad wymianą systemu ogrzewania na bardziej ekonomiczny? A może jesteś w trakcie planowania rozwiązań dla nowej inwestycji? Koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym potrafią pochłonąć nawet 1/3 budżetu na utrzymanie budynku. Szukając oszczędności, warto dowiedzieć się więcej na temat ogrzewania podłogowego. Wrocław i jego mieszkańcy korzystają z nowoczesnych rozwiązań.

Ogrzewanie podłogowe Wrocław – jak działa i kiedy można je zastosować?

Ogrzewanie podłogowe, czyli tzw. podłogówka, to system, który korzysta z zasady promieniowania i konwekcji. Ciepło emitowane jest z rur o średnicy około 16 mm, zatopionych w wylewce betonowej do góry pomieszczenia, co pozwala na wyrównanie różnicy temperatur, nazywanej wymianą cieplną.

Przez układ płynie tzw. czynnik grzewczy (woda lub czynnik nisko krzepnący) o temperaturze 25-55°C. System ten działa niezwykle szybko, a ciepło oddawane jest długo i stopniowo, dzięki dużej bezwładności podłogi.

Warto nadmienić, że podobnie jak w przypadku ogrzewania grzejnikowego, specjalny rozdzielacz rozprowadza ciepło po wszystkich rurach ogrzewania podłogowego. Wrocław korzysta z tej uniwersalnej metody grzewczej.

Ogrzewanie podłogowe można zamontować pod rozmaitymi typami przykrycia podłogi: kaflami, gresami, wykładzinami, panelami czy parkietami z drewna. Podłogę grzewczą można uruchomić w niemal każdym pomieszczeniu domowym – sypialni, łazience, kuchni czy przedpokoju. Nie należy montować omawianego systemu w spiżarkach, pętle ogrzewania nie powinny również znajdować się pod nieprzesuwnymi meblami.

O czym warto pamiętać, decydując się na ogrzewanie podłogowe?

Przede wszystkim, planując zastosowanie ogrzewania podłogowego w domu, należy zlecić wykonanie projektu obliczeniowego. Brak planu może skutkować popularnymi błędami wykonawczymi, wśród których warto wymienić: unoszenie się kurzu, małą wydajność, suche powietrze czy przegrzane lub niedogrzane pomieszczenie.

W instalacji ogrzewania podłogowego ważne są detale, takie jak:

  • właściwy rozruch,
  • prawidłowe rozgrzanie posadzki,
  • zoptymalizowanie temperatury czynnika grzewczego.

Ogrzewanie podłogowe – Wrocław sięga po ofertę InstalTechnik

Szukasz firmy, która odpowiednio zatroszczy się o każdy aspekt instalacji ogrzewania podłogowego? Wrocław korzysta z fachowej pomocy, doświadczonych specjalistów pracujących w InstalTechnik. Sprawdź pełną ofertę na instaltechnik.pl i umów się na instalację sprawnego systemu grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *