Pałeczki do gry na perkusji

Pałeczki do gry na perkusji

Tak więc pałeczki do perkusji są to obiekty, które każdy z perkusistów musi wykorzystywać do gry na perkusji. Ponieważ istnieją różne rodzaje bębnów i stylów muzycznych, pałeczki do perkusji, których perkusiści używają do tworzenia swojej muzyki muszą mieć bezpośredni wpływ na sposób, w jaki wydobywają dźwięk. W rezultacie, istotne jest, aby wiedzieć coś więcej na temat anatomii pałeczki a także tego, jak charakterystyka pałeczki może wpływać na jej dźwięk.

Ważne jest to, że pałeczki do perkusji mogą być wykonany z wielu różnych materiałów, ale są zwykle wykonane z drewna. Najczęściej jest to dąb i klon. Każdy rodzaj drewna osiąga unikalne cechy, które mogą uczynić pałeczki do perkusji bardziej korzystne w niektórych przypadkach muzycznych niż w innych. Dlatego wybór odpowiedniego drewna do pałeczek jest jednym z kluczowych elementów dla uzyskania unikalnego brzmienia każdego perkusisty.

Klon wydaje się być najbardziej popularnym rodzajem drewna stosowanego w pałeczkach. Jest to drewno gęstsze, cięższe i bardziej sztywne niż większość rodzajów drewna, co umożliwia mu wchłonąć dużą ilość szoku, który pomaga zmniejszyć zmęczenie dłoni i nadgarstka. Ta opcja drewna klonowego, która jest mniej gęsta i znaczenia lżejszy od drewna orzechowego pomaga tworzyć wrażenie dużej pałeczki bez dodatkowego ciężaru. Wreszcie, dąb jest bardzo ciężki i nieelastyczny powoduje to że pałeczki do perkusji wykonane z dębu to jedne z najcięższych, najtrudniejszych i najbardziej wytrzymałych.

Podczas gdy trzy rodzaje drewna o jakich mowa powyżej to najczęściej materiały użyte do dolnej warstwy pałeczki, inne drewna, takie jak buk, grab to materiał używany na górę. Ważne jest, aby zauważyć, że pałeczki do perkusji mogą być również wykonane z innych materiałów, w tym tworzyw sztucznych, aluminium, i grafitu, jednak są one znacznie rzadziej spotykane.

Wszelakie pałeczki do perkusji posiadają 4 podstawowe elementy, ale nie wszystkie będą omówione w tym artykule. Pierwszym z nich jest końcówka, która jest znana również jako zgrubienie. Znajduje się w części końcowej, w której jest zachowana główka pałeczki. To może być owalne, okrągłe, w kształcie żołędzia lub beczki. Kształt ten może wpływać na sposób w jaki pałeczka odbija się od głowy bębna po uderzeniu i jest jednym z najważniejszych aspektów. Dalej jest szyjka. Jest to niewielka część która łączy końcówkę z ramieniem. Jest to najcieńsza część z wyjątkiem niektórych specjalistycznych pałeczek. Zwężenie służy do określenia kształtu i długości ramienia.
Korpus – ramię to największa część kija, który jest używana do trzymania, a czasem do produkcji specjalnych uderzeń. Wreszcie zakończenie jest przeciwieństwem końcówki, która jest grubsza, wpływa na balans. Choć nie jest specjalnie zaprojektowany jako część do grania niektórzy perkusiści produkują nim specjalne efekty.

Wybierając swoją pierwszą parę pałeczek należy wziąć pod uwagę czynniki wymienione w tym artykule. Określić, jaki rodzaj muzyki będzie się grać i zdecydować, jaki rodzaj materiału będzie najlepiej pasować do tego stylu muzyki. Następnym krokiem jest określenie, jaki rodzaj końcówki chcesz mieć a także jaki rozmiar pałki perkusyjne najlepiej pasuje do twojej dłoni. Jeśli można mieć pewność co tych decyzji, nie powinno być problemu ze znalezieniem idealnej pary pałeczek do perkusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *