Praktyczny fotelik do auta dla rocznego dziecka

Praktyczny fotelik do auta dla rocznego dziecka

Dopasowanie fotelika samochodowego do aktualnej wagi dziecka jest najważniejszym wymogiem związanym z tym wyborem. Za mały fotelik będzie dla dziecka za ciasny i nie wygodny, nie należy więc korzystać z okazji, że ktoś ma taki do wydania, lub że jest wystawiony na sprzedaż w dobrej cenie. Za duży fotelik też nie jest dobry, nie jest to przecież kurtka, do której można jeszcze trochę dorosnąć. Chodzi przecież o bezpieczeństwo maleństwa, a w za dużym foteliku nie będzie ono dobrze osadzone i stabilne.

Jak wybrać odpowiedni dla dziecka fotelik samochodowy dla rocznego dziecka ?

Jeśli jest taka możliwość, spośród danej grupy wagowej dobrze jest wybrać fotelik cieszący się dobrą opinią dotychczasowych użytkowników i przemyślanej konstrukcji. Taki właśnie jest fotelik samochodowy 9-18 kg – model Mxi-Cosi Tobi. W nim właśnie dziecko może nie tylko wygodnie podróżować, ale daje też wygodną pozycję spania. Na plus działa także odpowiednie zapinanie. Jest to mocowanie przy pomocy pasów bezpieczeństwa, jednak odpowiednie ukierunkowanie i usytuowanie, prowadzenie pasów. Znajdziesz taki na https://techsat24.pl/foteliki-samochodowe-9-18-kg.
Bardzo praktyczną funkcją jest zdejmowana tapicerka. Wiadomo jak to jest z dziećmi, lubią się one brudzić i umorusać to, co mają wokół siebie. Fotelik samochodowy także może zostać pomazany. Dzięki zdejmowanemu pokryciu, można je w każdej chwili łatwo zdjąć i uprać, bez ręcznego mycia, za sprawą którego często tylko rozsmarowuje się bród i wtłacza wodę do środka. Maxi Cosi Tobi 9-18 kg posiada bardzo dobrze dopasowany pod kątem wygody i bezpieczeństwa kształt.

Co jeszcze wpływa na komfort przewożonego dziecka?

Usztywnione konstrukcyjnie odgięcia z prawego i lewego boku pozwalają dziecku oprzeć głowę, zapobiegając jej nadmiernemu przechylaniu się na boki. Wspomaga to dobry, głęboki sen i powoduje mniejsze zmęczenie podróżą. Na komfort i bezpieczeństwo jednocześnie korzystnie wpływają też pasy bezpieczeństwa, dobrze przytrzymujące dziecko na miejscu w foteliku, zapobiegając niewygodnemu zsuwaniu się. Dzięki temu, że są one otoczone miękką tkaniną, nie wpijają się w ciało dziecka nawet wtedy, kiedy będzie on ubrane jedynie w lżejsze, cienkie ubranka.
Pasy te są bardzo łatwo odpinane i wpinane do fotelika, dzięki czemu przygotowywanie dziecka do podróży i jego wyciąganie z auta nie staje się żmudnym, długim, powodującym podenerwowanie procesem. Dziecko jednak nie odepnie się samo podczas jazdy.

Dobrze dobrany fotelik właściwie zabezpieczy naszego malucha nawet w czasie najdłuższej wakacyjnej podróży. Postaraj się go dobrze wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *