Studniówka – pierwszy bal w życiu kobiety

Studniówka – pierwszy bal w życiu kobiety

Studniówka to nie tylko bardzo ważny – a dla wielu z dziewcząt pierwszy – bal w naszym życiu. To także doskonała okazja do tego, by zaprezentować się jak najbardziej elegancko. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu i zaangażować swoją wyobraźnię, by tego wieczoru wyglądać naprawdę elegancko i szałowo.

Sukienki studniówkowe kojarzą się nam przede wszystkim z długimi (niemal do ziemi), pięknymi, eleganckimi, stylizowanymi na wieczorowe sukniami. Jednakże projektanci tego typu kreacji, zadbali również o te dziewczęta, które nie gustują w takich długościach. To specjalnie dla nich, stworzyli oni równie eleganckie krótkie sukienki w najmodniejszych kolorach czyli czerni, czerwieni, granacie.

Najbardziej uniwersalne są te sukienki, które wykonane są z lekkiego materiału i dzięki temu doskonale się układają. Pasują przy tym niemal do każdej sylwetki.

Warto też zainteresować się sukienkami z podwyższanym stanem lub tradycyjną małą czarną. Ta druga propozycja daje wiele możliwości by wykorzystać dodatki do sukien.

Świetną propozycją mogą okazać się też modele z drapowaniami i asymetrycznym dekoltem. Taka kreacja nadaje nam jednocześnie klasy i szyku a przy tym podkreśla naszą szaloną młodzieńczość.

Dla dziewcząt, które planują prawdziwe taneczne szaleństwo studniówkowe, najlepsze będą sukienki z długością tuż przed kolana lub lekko je zakrywające. Bardzo ciekawą propozycją mogą być lekko dopasowane, jasne krótkie sukienki a do nich koniecznie ciemne rajstopy i wygodne buty – mogą być na niskim obcasie lub całkowicie płaskie.

Kopertówka z modną w tym sezonie imitacją kokardy to również doskonały pomysł krótkiej sukienki na Studniówkę. Najlepiej wybrać kolor: niebieski lub czerwień. Tego typu kolory podkreślają naszą powagę i nadają nam elegancji i szyku.

W tym sezonie także doskonale na Studniówkę nadają się sukienki koronkowe, z górą ala gorset. Koniecznie w kolorze czarnym. Są to najczęściej sukienki na ramiączka więc możemy też tutaj zaszaleć dodatkiem takim jak szal na ramiona lub jakaś ciekawa biżuteria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *