Ile kosztuje ubezpieczenie domu? 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? 

Niespodziewana szkoda w domu może przysporzyć nam niemałych kłopotów finansowych. Dlatego w ramach zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami, warto wykupić ubezpieczenie domu. Ubezpieczenie domu lub mieszkania wcale nie musi być dużym wydatkiem. Za to przyczyni się do naszego poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Ile kosztuje ubezpieczenie domu? 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? 

Własny dom, czy to nowy, czy z rynku wtórnego jest marzeniem niejednej osoby. Dlatego kiedy już uda się je spełnić, to chcemy o niego odpowiednio zadbać. Jedną z opcji jest wykupienie ubezpieczenia na dom. Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Na wysokość składki składa się wiele czynników. Niestety nie ma jednej standardowej ceny. Każda polisa ustalana jest indywidualnie i składają się na nią różne aspekty. Jakie? 

Przede wszystkim ubezpieczyciel bierze pod uwagę wartość rynkową domu. Na nią z kolei składa się rok budowy obiektu, powierzchnia, rodzaj konstrukcji i lokalizacja. Czyli pierwszym etapem w ubezpieczeniu domu jest prawidłowe ustalenie wartości nieruchomości. Dopiero na tej podstawie można oszacować przyszłe składki. 

Równie ważny jest zakres ochrony, na którą chcemy się zdecydować. Im więcej rzeczy ubezpieczenie ma obejmować, tym wyższa będzie składka. Warto jednak pamiętać, że wersja rozszerzona, mimo wyższej stawki, da nam też większe poczucie bezpieczeństwa. Polisa obejmuje także rzeczy znajdujące się w domu, a nie same cztery ściany. Jeżeli dojdzie do włamania z kradzieżą lub awarii, w wyniku której dojdzie do uszkodzenia np. sprzętów elektronicznych, możemy ubiegać się o odszkodowanie. 

Jak wybrać ubezpieczenie domu? 

Jeżeli zależy Ci na najlepszej ofercie ubezpieczeniowej, to skorzystaj z pomocy dedykowanego eksperta. Dobrym rozwiązaniem jest także internetowa porównywarka, która pozwala na dokonanie symulacji składek. Jednak rozmowa ze specjalistą jest najefektywniejszym wyborem. Dlaczego?

Doradca ubezpieczeniowy Ubezo.pl pomoże wybrać nam najbardziej spersonalizowaną ofertę. Już przy pierwszej rozmowie warto dokładnie powiedzieć na jakich aspektach ubezpieczenia zależy nam najbardziej. Dopiero na podstawie analizy potrzeb otrzymujesz dopasowaną ofertę. Korzystając z usług eksperta ubezpieczeniowego zyskujesz wsparcie osoby z doświadczeniem i indywidualnym podejściem. Jak wykupić ubezpieczenie? Kiedy już wybierzesz przy pomocy doradcy ubezpieczenie, to wspólnie przez telefon wypełniacie wniosek. Następnie potwierdzasz go online i gotowe. Możesz cieszyć się ubezpieczonym domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *