Sylwester – krótki urlop w grudniu

Sylwester – krótki urlop w grudniu

Na pewno warto zdecydować się chociaż raz na grudniowy urlop i powitanie Nowego Roku za granicą. Jeśli komuś wydaje się to zbyt drogie powinien dokładnie przejrzeć oferty różnych biur podróży. Wiele z nich oferuje zniżki za odpowiednio wczesną rezerwację. Poza tym są oferty last minute.

Z pewnością zaletą ofert last minute jest to, że są faktycznie tanie i można mieć pewność, że cena nie ulegnie zmianie. Można mieć również pewność, że wyjazd dojdzie do skutku. Jednak jeśli ktoś planuje na przykład Święta i Sylwestra w Izraelu czy w Afryce nie może raczej czekać na ofertę last minute. Musi wcześniej umówić się z rodziną, że nie spędzą wspólnie Wigilii i w ogóle przygotować się pod każdym względem do wyjazdu. Natomiast jeśli ktoś faktycznie myśli o oryginalnym powitaniu Nowego Roku, już kilka miesięcy wcześniej zastanawia się gdzie spędzić Sylwestra. Właściwie wszystko zależy od tego jaką lubimy pogodę, sposób spędzania wolnego czasu i rodzaj zabawy. Można wybrać się do Egiptu czy Brazylii, gdzie na pewno nie zmarzniemy. W Afryce dodatkowo można liczyć na egzotykę. Czymś zupełnie nowym i szalonym będzie na pewno Sylwester w Brazylii. Tańce, muzyka, kolorowe stroje, radość i tak przez cały karnawał. Są jednak osoby, które lubią zupełnie inny klimat – nostalgię, historię i coś, co można nazwać chyba tylko słowiańską duszą czy fantazją. Wówczas Lwów to idealne miejsce na powitanie Nowego Roku. Zresztą oczywiście najlepiej przyjechać tam kilka dni wcześniej i zobaczyć zabytkowe kamienice, cerkwie, operę itd.

Są osoby, które lubią zwiedzać i dowiadywać się jak najwięcej o nowych regionach, kulturach. Jednak są też osoby, które najbardziej lubią czynny wypoczynek i dla nich idealne powitanie Nowego Roku to Sylwester na nartach. Można oczywiście poszukać odpowiedniego miejsca w Polsce, jednak nigdy nie ma pewności jakie będą warunki pogodowe. Z pewnością absolutny raj dla narciarzy to Alpy i Dolomity. Śnieg, słońce oraz doskonale przygotowane stoki. Poza tym wszyscy się tam doskonale rozumieją pomimo tego, że są z rożnych krajów. Po prostu łączy ich wspólna pasja i umiłowanie do pięknych górskich widoków. Oczywiście potrafią się też dobrze bawić. Nie ma jednak wątpliwości, że nie ma to jak zabawa z góralami. Na dobre warunki narciarskie i góralskiego Sylwestra można liczyć na Słowacji, ale także oczywiście u nas. Jednak jakaś odmiana jest czasami bardzo potrzebna. Warto więc poznawać nowe kraje miasta, miejsca, zabytki, osoby, kultury. Wszystko to jest cenne i ciekawe. Nigdy nie wiadomo co przyniesie Nowy Rok powitany w takim interesującym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *