Telefon dla seniora

Telefon dla seniora

Nasi dziadkowie lub rodzice nie należą do grupy, która świetnie radzi sobie z technologią. I choć zdarzają się odstępstwa od tej reguł, to nadal starszym ludziom nie jest po drodze z dzisiejszymi dziełami techniki do jakich można zaliczyć chociażby smartfony. Jednak w czasach rozwoju, dobrze jest z niego skorzystać, ponieważ możliwość skontaktowania się z drugą osobą w czasie rzeczywistym może znacząco ułatwić codzienne życie, a nierzadko również je uratować. W tym artykule przyjrzymy się jaki telefon komórkowy jest odpowiedni dla seniora i czym kierować się przy wyborze telefonu komórkowego dla starszych osób.

Wyświetlacz

W telefonach dla seniorów nie uświadczymy oczywiście 5-cio czy 6-cio calowych ekranów full HD, jednak nie o to w tym przypadku chodzi. Najważniejsze aby ekran miał na tyle dużą rozdzielczość by był czytelny, a kolory na nim widoczne- kontrastujące. Ponadto informacje na nim widoczne powinny być prezentowane przez duże czcionki.

System, Interfejs

Powinien być maksymalnie intuicyjny, a każda opcja dostępna w menu powinna dokładnie odzwierciedlać to, co znajdziemy dalej. Oczywiście z reguły wiemy, że dając komuś telefon, kto nie jest ze sprzętami wszelkiej maści zaznajomiony, damy mu krótką lekcję, niemniej jednak nie zawsze będziemy w pobliżu by pomóc seniorowi w danej czynności, toteż warto dowiedzieć się przed zakupem jak bardzo przyjazny jest interfejs dla osób starszych.

Klawisze

Najważniejsze aby były duże i czytelne. Warto też uruchomić w telefonie funkcję dźwiękową w trakcie klikania, dzięki czemu starsza osoba będzie miała pewność, że przycisk został uruchomiony.

Głośnik

Głośnik powinien być głośny a jednocześnie nie trzeszczeć. Warto również wybrać model z trybem głośnomówiącym, który spotyka się często z pozytywną reakcją seniorów, ze względu na brak konieczności trzymania ręki przy uchu, co dla niektórych może być zwyczajnie męczące.

Bateria

Powinna być wytrzymała i zazwyczaj w tego typu telefonach wynosi od 800-1200mAh. 1200 mAh jest idealną ilością zważywszy na procesy jakie przychodzi obsługiwać takiemu urządzeniu. Zagwarantuje to nawet kilka dni bez ładowania, jednak ostateczna żywotność zależy od korzystania z innych funkcji telefonu.

Konstrukcja

Telefon powinien być wykonany z wysokiej jakości plastiku, najlepiej wsparty aluminiowymi elementami, ewentualnie z gumowymi wstawkami. Guma zapewni przyczepność do dłoni, natomiast nieco większa niż standardowa waga sprawi, że telefon będzie po prostu pewniej leżał w dłoni.

Dodatkowe funkcje

Takie jak latarka, radio czy przycisk SOS, który alarmuje wcześniej podane osoby o zagrożeniu zdrowia lub życia seniora, który może jednym wcześniej ustalonym przyciskiem wezwać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *