Frezarka do manicure – jaką wybrać do domowych zabiegów

Frezarka do manicure – jaką wybrać do domowych zabiegów

Każda z kobiet pragnie zadbanych dłoni i stóp. Wizytówką współczesnej kobiety są paznokcie. Dzisiejszy rozwój różnorodnych zabiegów pozwala na idealny manicure i pedicure. Każdy salon piękności oferuję hybrydowe pokrycie płytki paznokcia. Kształt, długość oraz kolor to już indywidualny wybór klientki. Jednak czas wykonania może być bardzo długi. Ręczne piłowanie paznokcia zajmuje dłuższą chwilę. Technologia jednak idzie do przodu. I tu pojawia się frezarka. Stosowana już we wszystkich profesjonalnych salonach.

Jednak jak to działa?

Otóż frezarka to proste urządzenie. Najważniejsze jest posługiwanie się nią zgodnie z instrukcją. Ważną kwestią jest moc z jaką powinna pracować frezarka. Najlepszymi frezarkami w profesjonalnych salonach są te 50 W. W zakątku domowym spokojnie starczą te 20 W. Każda frezarka posiada specjalne nakładki o danych ziarnistościach. Nakładka drobnoziarnista o owalnym kształcie posłuży do skórek oraz zgrubień bocznych. Do matowienia, wyrównywania i nadawania kształtu posłużą gruboziarniste nakładki. Najlepsze nakładki to diamentowe, kamienne oraz stalowe. Bardzo istotne jest to, aby wiertła kręciły się w obie strony. Należy niewątpliwie używać jej ostrożnie. Trzeba posiadać odpowiednią wiedzę o płytce i stanie paznokcia. Nie każda osoba może stosować frezarkę. Różnego rodzaju choroby, które dotykają paznokci nie pozwolą na użycie frezarki. Są to grzybica, łuszczyca, rany wokół paznokcia, cukrzyca czy egzema. Po każdym czy domowym, a zwłaszcza profesjonalnym wykonaniu istotna jest dezynfekcja.

Jaką wybrać najlepiej dla siebie?

Otóż te używane do manicure i pedicure domowego muszą być lekkie i poręczne. Moc powinna nie przekraczać 20W, a frezy powinny obracać się 20 tyś obrotów na minutę. Nakładki powinny być łatwo wymienne i działać w obie strony. W zestawie jest ich od 4 do 5. Frezy muszą być stabilne. Bardzo fajną opcją do zestawu jest pochłaniacz pyłu. Jego obecność zwiększy komfort pracy.

Ile kosztuje frezarka?

Otóż ceny wahają się od 50 zł do nawet 300 zł. Więc każda z nas może sprawić sobie takie urządzenie. Koniec z piłowaniem ręcznym. Idealne skórki tylko dzięki frezarce. To świetne rozwiązanie przy tak dużej popularności manicure i pedicure hybrydowego. Jednak trzeba dokładnie przeczytać działanie tego sprzętu, aby nie zrobić sobie i innym krzywdy. Każdego zakupu trzeba dokonywać rozsądnie. Zwłaszcza, gdy chodzi o nasze zdrowie. Dlatego lepiej najpierw poczytać o danym urządzeniu, niż kupować w ciemno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *