Torebka – kropka nad i każdego stroju

Torebka – kropka nad i każdego stroju

Torebki damskie to temat rzeka dla wielu pań. Są wśród nas prawdziwe maniaczki torebek, mają ich po kilkadziesiąt, są też i takie, które nad torebkę przedkładają wygodny plecaczek – również może być on elegancki w zależności od materiału, z którego go wykonano. Są jednak okazje na tyle uroczyste, że nawet te z nas, które na co dzień nie przepadają za torebką, muszą się z nią przeprosić i sięgnąć po coś odpowiedniego.

Torebki damskie – z czym na eleganckie wyjście?

Każda okazja wymaga odpowiedniej oprawy. Obojętnie czy idziemy na kolację z jedną osobą, czy w większym gronie, musimy odpowiednio się przygotować. Nic nie zepsuje ogólnego wrażenia tak, jak niedobrana do stylizacji, niepasująca czy podniszczona torebka. Zasadą jest, że nie bierzemy olbrzymich toreb – worków, w których zmieścimy połowę swojego mieszkania na elegancką kolację. Sam fakt uczestniczenia w takiej kolacji wymusza na nas odpowiedni ubiór, którym najczęściej jest elegancka sukienka plus szpilki. Na pytanie, z jaką torebką iść na kolację, śmiało można odpowiedzieć  – małą. Tutaj palmę pierwszeństwa dzierżą kopertówki – torebki damskie o prostokątnym kształcie, niewiele większe od portfela. Do takiej torebki zmieści się niewiele: klucze, szminka, ewentualnie jakiś inny szalenie potrzebny drobiazg. Ogromnym plusem kopertówki jest to, że nie odciągnie ona uwagi od ubrania, nie zdominuje stylizacji, natomiast minusem jest brak uchwytu, przez co trzeba nosić ją w ręce. Jednak wychodząc naprzeciw wymagającym klientkom, niektóre marki postanowiły wprowadzić możliwość dołączenia cienkiego paska do tego rodzaju torebki, co umożliwi noszenie jej na ramieniu. Alternatywą dla kopertówki może być tzw. „wristlet”, czyli bransoletka. To również mała torebka, mieszcząca jedynie kilka drobiazgów, podobna trochę do kosmetyczki (tak też może być wykorzystywana), jednak od kopertówki odróżnia ją fakt posiadania uchwytu, który trzymamy w dłoni i możemy też owinąć wokół nadgarstka. Stąd jej nazwa „bransoletka”.

Jak nosić eleganckie torebki damskie?

Jak wiadomo, torebki damskie nie powinny zdominować charakteru sukni, która tak czy inaczej jest ozdobna. Torebka to tylko dodatek. Wybierajmy więc jednokolorowe, eleganckie modele ze szlachetnych materiałów, które będą pasowały fakturą do ubrania. Jeśli mamy na sobie ozdobną suknię, nie bierzmy z sobą równie ozdobnej torebki, ponieważ stworzy to wrażenie niepotrzebnej przesady. Na małe odstępstwo możemy pozwolić sobie ubierając skromną, małą czarną. Torebki damskie dobrane do niej mogą być bardziej ozdobne, wielokolorowe, lub zdobione.

Należy pamiętać, że skromne, dobre gatunkowo torebki damskie sprawdzą się w każdej sytuacji, niezależnie od rodzaju spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *