U Strusi, czyli miodowa pasieka do zwiedzania

U Strusi, czyli miodowa pasieka do zwiedzania

Decydując się na wakacyjną wyprawę w nadmorskie okolice z pewnością za cel podróży warto obrać sobie Jantar. Ta niewielka, aczkolwiek niezwykle urokliwa wioska położona jest na terenie województwa pomorskiego, dokładnie na Mierzei Wiślanej. Wszystkie małe wioski i niewielkie miasteczka w tym terenie oddalone są od siebie o kilka, lub co najwyżej kilkanaście kilometrów. Poleca się więc udanie do każdej z nich, by jeszcze mocniej doświadczyć uroku tych okolic. Mają one w ofercie także liczne pensjonaty i domy wypoczynkowe, nie powinno więc być problemów z rezerwacją miejsca noclegowego w którymś z miejsc noclegowych w Jantarze.

Odwiedzając te miejscowość warto nacieszyć się wszystkimi dostępnymi w okolicy atrakcjami. Oprócz tych znajdujących się na głównej trasie turystycznej należałoby też pomyśleć o bardziej nietypowych, które być może jeszcze nie do końca zostały odkryte. Podczas spaceru uliczkami tego kurortu natknąć się można na edukacyjne gospodarstwo państwa Magdy i Petera Vanhoff – Pełczyńskich, którzy stworzyli w tym miejscu jedną z najbardziej nietypowych atrakcji tego rejonu, a mianowicie pasiekę ,,U Strusi”. Nazwa może być nieco zwodnicza, jednak zaraz wszystko staje się jasne.

Właściciele zajmują się nie tylko hodowlą strusi, ale i również wyrobem no i sprzedażą miodu. Co się tyczy strusi jest możliwość, by obejrzeć je sobie z bliska, zza ogrodzenia. Przybyli tu turyści z wielką chęcią robią sobie z nimi pamiątkowe fotografie, a także niejednokrotnie karmią je trawą. Strusie są niezwykle przyjazne, nie ma więc z tym najmniejszego problemu. Wejście na teren gospodarstwa jest bezpłatny, nie ma także specjalnych ograniczeń co do ilości osób, które mogą się tu znajdować.

Zwiedzanie jest możliwe we wtorki, środy, soboty oraz niedziele w godzinach od 15.00-18.00. Jeśli natomiast ktoś jest zainteresowany drugą z działalności jaką zajmują się właściciele czyli pasiekami, również nie ma najmniejszych problemów, by je zobaczyć. Co więcej, na ich terenie znajduje się wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju szklany ul. Obiekt ten jest z pewnością największą atrakcją zwłaszcza dla dzieci. Przez wzgląd na fakt, iż jest zrobiony ze szkła bardzo dokładnie można podejrzeć pracę pszczół. Istnieje tu także możliwość, by po zakończeniu zwiedzania zakupić jeden z dostępnych tu miodów, a dostępne są  następujące: rzepakowy, wielokwiatowy, kremowy z pyłkiem lub propolisem, miód z cynamonem czy też miód czekoladowy. Wytwory są niezwykle zdrowe i z pewnością idealnie nadają się na pamiątkę z wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *