Urządzamy pokoik maluszka – o czym należy pamiętać akcentując dziecięcy kącik do spania?

Urządzamy pokoik maluszka – o czym należy pamiętać akcentując dziecięcy kącik do spania?

Sen jest czynnością na którą, w pierwszych miesiącach życia, niemowlę przeznacza od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Dbanie o dobry sen maluszka jest niezwykle ważne, ponieważ podczas spania nasza pociecha nie tylko regeneruje siły, ale i prawidłowo się rozwija.

Rytm snu jest kluczowy dla uwalniania się hormonu wzrostu, prawidłowego funkcjonowania półkul mózgowych, ale i samopoczucia niemowlęcia. Nierzadko poprzez zapadnięcie w głęboki sen noworodek się “wyłącza” z otaczających go bodźcców. Pamiętać należy także, że niewyspane dziecko nie będzie miało ochoty na zabawy i aktywność za dnia. By zachęcić do snu naszą pociechę warto nie tylko uregulować jej stały rytm dnia, ale i zadbać o odpowiednią aranżację kącika do snu. Ze względu na wrażliwą skórę noworodka i większego dziecka, rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej pościeli do spania. Dobrej jakości poduszki czy kołderki to nie wszystko-ważną rolę odgrywają prześcieradła do łóżeczka, w przypadku najmniejszych dzieci powinniśmy kupować najwyższej jakości prześcieradła dla niemowląt. Dlaczego to ważne i jakie prześcieradła do łóżeczka kupić? Sprawdźmy.

Prześcieradła dla niemowląt – jakie wybrać?

Kupując prześcieradła do łóżeczka pamiętajmy, że łóżeczko to nie tylko miejsce snu dziecka, ale w pierwszych miesiącach życia również miejsce jego zabaw. Stąd tak ważne, by prześcieradła dla niemowląt były funkcjonalne i nie zsuwały się w trakcie aktywności dziecka – idealnym wyborem będzie prześcieradło dziecięce z gumką. Zapewni maluchowi pewną zabawę, bez obawy zaplątania w materiał. Prześcieradło dziecięce z gumką jest także wygodnym wyborem dla rodziców-szybko i łatwo można je założyć, ale i ściągnąć z materacyka.

Prześcieradło dziecięce z gumką-na co zwracać uwagę przy wyborze?

Ze względu na delikatną skórę dziecka prześcieradła dla niemowląt powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadać wszystkie atesty bezpieczeństwa. Jest to szczególne ważne, ponieważ skóra maluszka jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju podrażnienia, otarcia, a w szczególności na alergie. W roli odpowiedniego prześcieradła do łóżeczka na pewno nie sprawdzą się materiały syntetyczne i sztuczne, nie posiadające właściwości izolacyjnych, ani prześcieradła dla niemowląt, które nie są przewiewne.

Prześcieradło dziecięce z gumką musi charakteryzować się także odpowiednią grubością-jest to ważne w przypadku noworodków. Odpowiednia grubość prześcieradła dla niemowląt uchroni materac przez przesiąknięciem w razie przemoczenia się w trakcie snu przez malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *