Zabawki dla psów dostosowane do ich wieku

Zabawki dla psów dostosowane do ich wieku

Psy uwielbiają się bawić, dlatego należy im zapewnić odpowiednie ku temu warunki. Nie oznacza to wcale kupna w sklepie dla zwierząt pierwszego lepszego gadżetu, który nam się spodoba. Podczas zakupów należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze należy zachować umiar, nie można swojego ukochanego czworonoga zasypywać niezliczoną ilością zabawek.

Pięć dobrej jakości gadżetów wystarczy w zupełności. Nie warto też dawać psu wszystkich przedmiotów do zabawy na raz. Pamiętajmy, że zabawki po pewnym czasie mogą mu się znudzić. Dlatego warto mieć dwa zestawy, które co jakiś czas się wymienia. Stary zestaw myjemy i chowamy a psu do zabawy dajemy nowy. Po jakimś czasie zestawy ponownie wymieniamy.

Gadżety dla małych psów

Zabawki dla psa powinno się dobierać pod względem jego wieku i wielkości. Inne przedmioty przeznaczone są dla szczeniąt a inne dla dorosłych psów. Należy wziąć pod uwagę również rozmiar zwierzęcia. Zabawka musi być takiej wielkości by nasz pies mógł ją swobodnie złapać zębami. Zabawki dla szczeniaków są wykonane z delikatnego i miękkiego materiału, ponieważ mają one zęby mleczne, które są dużo słabsze niż zęby starszych psów.

Pierwszą zabawką, jaką możemy kupić szczeniakowi jest delikatny gryzak do pielęgnacji zębów wykonany z miękkiej gumy. Powinien on być niewielki, elastyczny i mieć specjalne szczeliny do wkładania smakołyków. Taka zabawka skoncentruje na sobie uwagę naszego milusińskiego, dzięki czemu nie będzie on gryzł innych cennych dla nas przedmiotów takich jak buty czy meble. Co więcej, tego typu gadżety do zabawy mają jeszcze jedną wielką zaletę, działają ścierająco. Podczas zabawy nimi szczeniak usuwa sobie z zębów kamień nazębny i masuje dziąsła.

Gadżety dla starszych psów

Kupując w sklepie zoologicznym zabawki dla psa należy wziąć pod uwagę jego charakter. Temperament psów jest zazwyczaj powiązany z ich rasą i wiekiem. W specjalistycznych sklepach znajdziemy zarówno zabawki dla spokojnych jak i bardziej żywiołowych psów. Warto naszego psa zaopatrzyć w zestaw gadżetów o różnym przeznaczaniu – do wylizywania, rzucania, turlania oraz gryzienia. Zróżnicowane zabawki pozwalają psu zachować i doskonalić jego instynkty oraz zachowania. Warto zwrócić uwagę czy wybrane przez nas zabawki posiadają szczeliny na przekąski, które można wypełnić na przykład specjalnymi pastami lub ciastkami smakowymi. Dobrze dobrana zabawka sprawi naszemu czworonożnemu przyjacielowi wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *