Jak ładnie i tanio udekorować stół?

Jak ładnie i tanio udekorować stół?

Goście zaproszeni na jakiekolwiek przyjęcie, czy oficjalne spotkanie z pewnością zauważą sposób, w jaki stół został udekorowany. Pusty stół, pozbawiony obrusa, serwetek i różnego rodzaju dekoracji nie zrobi dobrego wrażenia, a przeciwnie, może zasugerować gościom, że gospodarz nie przygotował się należycie. Z drugiej strony, wysokiej jakości dekoracje stołowe mogą być po prostu drogie. Pojawia się w związku z tym ważne pytanie: jak ładnie i tanio udekorować stół?

Wykorzystaj obrus jednorazowy

Obrus jest bardzo ważnym elementem nakrycia stołu. Jest to również element bardzo podatny na plamy i uszkodzenia, szczególnie, jeśli na przykład urządzamy przyjęcie urodzinowe dla dziecka. W takim wypadku możemy mieć pewność, że obrus nie przetrwa przyjęcia bez szwanku.

Tanią i ciekawą alternatywą są obrusy jednorazowe. Sprawdzą się one przede wszystkim właśnie w takich przypadkach, kiedy standardowy obrus nie byłby najlepszym wyjściem. Czy to dlatego, że zostałby szybko zniszczony, czy na przykład dlatego, że impreza odbywa się na świeżym powietrzu i ważne jest, aby można było po niej szybko i łatwo posprzątać.

Obrusy jednorazowe mają to do siebie, że po zakończeniu zabawy wystarczy zdjąć je ze stołu, zwinąć i wyrzucić. Nawet, jeśli zostaną ubrudzone, podarte, czy poplamione, nie musimy się tym martwić i nie poniesiemy żadnych strat. Wbrew pozorom takie obrusy jednocześnie mogą być bardzo estetyczne i mogą kreować dobre wrażenie.

Jeśli urządzamy przyjęcie dla dzieci bądź imprezę w plenerze, poza obrusami jednorazowymi warto pomyśleć także m.in. o jednorazowych talerzykach, sztućcach i kubkach. Najlepiej nie plastikowych, a stworzonych z ekologicznych materiałów, które mogą mieć kontakt z żywnością. Dzięki temu będziemy mieli znacznie mniej problemów ze sprzątaniem, a goście z pewnością docenią naszą troskę o środowisko naturalne.

Zainwestuj w pokrowce do sztućców

Zarówno w domach, jak i restauracjach, a także podczas imprez plenerowych coraz częściej można spotkać pokrowce do sztućców. Nie są one szczególnie drogie, a mogą zrobić dobre wrażenie na gościach i klientach. Pakuje się je zazwyczaj, podobnie jak serwetki, w opakowania po kilkadziesiąt sztuk. Nie tylko zapobiegają one chaosowi na stole i świetnie się prezentują, ale też pomagają w zachowaniu higieny podczas posiłku.

Dzięki etui, sztućce nie dotykają stołu, dzięki czemu są bardziej higieniczne. Jest to aspekt szczególnie istotny w ostatnim czasie, szczególnie podczas zgromadzeń masowych. Zaopatrzenie przyjęcia w eleganckie etui jest więc niewątpliwie dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *