Jak użyć tapetę w pasy w wystroju wnętrza?

Jak użyć tapetę w pasy w wystroju wnętrza?

Jednym z ostatnio bardzo modnych trendów dekoracyjnych jest stosowanie tapet w pasy w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia czy nawet kuchnia i jadalnia ponieważ mogą w niesamowity przekształcić każdy pokój w naszym domu w wiele przeróżnych sposobów. Pasy są tak niezwykle uniwersalnym wzorem przez co są bardzo popularne w projektowaniu wnętrz. Użycie kolorowych i odważnych pasów dodadzą zabawy i wesołości w wyglądzie w pokoju dziecięcym, natomiast pasy bardziej neutralne świetnie sprawdzą się w sypialni i salonie – dodadzą elegancji i uporządkują całe pomieszczenie. Jeżeli nadal myślisz, że tapety dekoracyjne w pasy nie znajdą zastosowania w twoim domu? Zobacz kilka naszych bardzo ciekawych propozycji tapet w pasy: https://4wall.pl/67_tapety-w-paski , które znajdą swoje zastosowanie na ścianach zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach.

Pasiasty akcent w postaci tapety w sypialni lub salonie

Jeżeli nie wiesz co myśleć o pasiastych dekoracjach w salonie i sypialni nie stosuj jej na razie na dużej powierzchni takiej jak ściana ubierz to wnętrze w pasiaste dodatki takie jak chociażby poduszki czy narzuta na łóżko. Dodadzą odrobinę zainteresowania do twojego pokoju ale nie przytłoczą pozostałych dekoracji, a Ty będziesz mieć czas aby przekonać się do pasów.

Jakie pasy? Poziome czy pionowe?

Istnieje niezliczona ilość sposobów na zaaranżowanie wnętrza tapetą w pasy. Jednym z bardziej odważnych i rzucających się w oczy dekoracji będą pasy poziome. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na grube i kolorowe paseczki czy zaczniesz dekorację od małej ozdobnej ściany – tapeta z pewnością dodadzą wiele stylu i klimatu. Aby mieć pewność, że pomieszczenie nie stanie się zbyt przytłaczające radzimy raczej powstrzymać się od innych ”krzyczących” i odważnych dekoracji. Warto pamiętać również o tym aby w w małych pomieszczeniach decydować się raczej na pasy poziome, które  sprawią, że pokój stanie się większy i bardziej przestronny. Pasy pionowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniu z niskim sufitem, aby optycznie wydawał się większy.

Pasy nie tylko na ścianie!

Dodanie pasiastych elementów w pomieszczeniu nie jest przypisany wyłącznie do tapet ściennych. Aby dodać prostoty i poczucia porządku w twojej sypialni czy salonie zdecyduj się na dodanie pasów do pościeli lub narzuty na łóżko czy sofę. Jednym z ostatnio niezwykle modnych dodatków są pasy w kolorze niebiesko białym w stylu marynistycznym. Jeżeli jesteś skłonny dodać więcej takich elementów do twojego wnętrza bardzo praktycznym sposobem będzie zastosowanie pasiastych zasłon czy rolet – odważna kolorystyka ożywi cały pokój. Tak czy inaczej okienne dekoracje są niezwykle ważne w niemal każdym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *