Kiedy warto wybrać worki na gruz zamiast kontenerów?

Kiedy warto wybrać worki na gruz zamiast kontenerów?

Remonty, zwłaszcza te większego kalibru, stosunkowo często wiążą się z odpadami w postaci gruzu. Nawet, jeśli jest go relatywnie niedużo, pozbycie się go nie jest takie proste. Choćby z racji na to, że jest on bardzo ciężki i nie powinno się go wrzucać do zwykłych śmietników. Z tego względu do wywozu gruzu z reguły wykorzystywane są specjalne kontenery, które wynajmuje się średnio na okres kilku dni.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że kontenery nie są jedyną dostępną opcją, jeśli chodzi o wywóz gruzu. Można także skorzystać z pewnej alternatywy w postaci worków na gruz. Kiedy warto wybrać właśnie je zamiast tradycyjnych kontenerów? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Czym są worki na gruz?

Jeśli ktoś nie miał okazji zobaczyć dotychczas worków na gruz, może nie wiedzieć do końca, czego się spodziewać. Nie są to oczywiście zwykłe worki na śmieci, ponieważ nie poradziłyby sobie one z ciężarem gruzu, a także z jego ostrymi krawędziami. Tego typu worki są specjalnie wzmacniane, tak, aby gruz nie mógł ich przerwać czy w inny sposób uszkodzić. Jednocześnie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były łatwe w załadunku i transporcie.

Proces zamawiania takiego worka przebiega bardzo podobnie, jak zamawianie kontenerów, podobnie zresztą, jak odbiór gruzu i jego utylizacja. Omawiane worki na gruz Warszawa mają pojemność rzędu około 1 metra sześciennego. Jest to istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kontenery na gruz zwykle zaczynają się od 2 lub 3 metrów sześciennych pojemności.

Kiedy warto postawić na worki na gruz?

Specjalne worki na gruz Warszawa sprawdzą się przede wszystkim w przypadku, kiedy mamy do utylizacji relatywnie niewielką ilość gruzu. Należy pamiętać, że, jeśli zamówimy zbyt duży kontener (a przy małej ilości gruzu za duży może być nawet najmniejszy dostępny kontener), wciąż będziemy musieli za niego zapłacić tę samą sumę, nawet, jeśli nie do końca go wypełnimy.

Dlatego też, wybierając zamiast niego worki na gruz, możemy potencjalnie sporo oszczędzić. Jak już wspomniano, pojemność jednego takiego worka to około jeden metr sześcienny, w związku z czym będą one idealne do mniejszych remontów.

W razie, gdybyśmy źle oszacowali ilość gruzu i jeden worek okazałby się zbyt mały, zawsze możemy domówić kolejny. Zostanie on nam przywieziony lub, jeśli mamy mało czasu, możemy sami odebrać go od usługodawcy, jako że transport pustego worka jest znacznie prostszy niż transport kontenera.

Jest to więc zdecydowanie warte rozważenia rozwiązanie, które charakteryzuje się także dużą wygodą – worek big bag zajmuje mniej miejsca niż kontener, więc nie będziemy mieli problemu z tym, gdzie go postawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *