Ciepłe skarpety

Ciepłe skarpety

Zima, czyli coraz zimniej

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią zaczynają się coraz chłodniejsze dni. Do szafy z powrotem chowamy trampki, sandały, krótkie spodenki i t-shirty. Teraz czas na kurtki, szale, czapki, zimowe buty i ciepłe skarpety. Najszybciej wychładzają się głowa, ręce i stopy. Aby zachować odpowiednią temperaturę ciała musimy zabezpieczyć je przed mrozem. Jednak nawet najcieplejsze buty niczym będą bez ciepłych skarpet.

Przegrzanie równie groźne jak wychłodzenie

Ciepłe skarpetki damskie i męskie wcale nie oznaczają, gigantycznej grubości. Co więcej należy pamiętać także o tym, że na nasze zdrowie negatywnie wpływa nie tylko wychłodzenie ale i przegrzanie, które wbrew pozorom może przydarzyć się nam także zimą. Wybierając ciepłe skarpety ich grubość trzeba dopasować do temperatury panującej na zewnątrz. Zima zimą ale na dworze w tym okresie nie zawsze jest -20 stopni. Dlatego też pamiętajmy o tym aby dostosować skarpety nie do nazwy pory roku, a do warunków atmosferycznych. Kiedy mamy ubrane zbyt ciepłe skarpety łatwo doprowadzić do tego aby nasze stopy zaczęły się pocić. To z kolei sprawi, że nasze stopy oraz skarpety będą mokre. Kiedy nasz organizm się uspokoi i temperatura naszego ciała spadnie, w dalszym ciągu będziemy mieli mokre stopy i w ten sposób szybko zrobi się nam bardzo zimno. Jak to mówią ‘ze skrajności w skrajność’.

Skarpety termoaktywne zimowe

Dobrym wyborem są skarpety termoaktywne na zimę, które pozwolą nam na kontrolowanie temperatury stóp, a jednocześnie będą w stanie dać nam odpowiednie ciepło w najmroźniejsze dni. Idealnym materiałem na ciepłe skarpety zimowe jest wełna z domieszką włókien syntetycznych, które nadadzą odpowiednią wytrzymałość i elastyczność. Wełna da nam dobrą izolację termiczną. Zadba także o to aby ewentualna wilgoć była odprowadzana na zewnątrz skarpet, a nie gromadziła się na ich włóknach. Wełna jest także odporna na wchłanianie zapachów.

Niezależnie od tego czy szukamy skarpetek na lato czy ciepłych skarpet na zimę pamiętajmy o doborze odpowiedniego rozmiaru i o tym aby dobrać skarpety idealnie przylegające do nogi. Skarpety termoaktywne na zimę wykonane z wełny zapewnią nam ciepło stóp na mrozie i zapobiegną przegrzaniu kiedy jesteśmy w ciepłym pomieszczeniu. Dzięki takim skarpetom temperatura naszych stóp utrzymuje się na odpowiednim poziomie niezależnie od temperatury otoczenia.

Ciepłe skarpety

Pamiętaj, że słowa ciepłe skarpety nie są równoznaczne ze słowem grube. Cieńsza skarpeta termoaktywna z dobrego materiału, pozwalająca utrzymać stałą temperaturę stóp będzie cieplejsza aniżeli gruba skarpeta wykonana ze sztucznych włókien, w której nasze stopy się pocą, przez co ochładzają się jeszcze szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *