Catering dietetyczny wady i zalety

Catering dietetyczny wady i zalety

Catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/wroclaw jest aktualnie jedną z najlepiej rozwijających się branż. Początkowo usługa otrzymania gotowych posiłków każdego dnia, wydawała się luksusem, jednak coraz większa konkurencja sprawia, że każdy z nas może pozwolić sobie na dietę pudełkową. Nie trzeba też mieszkać w dużym mieście, firmy z usługami cateringowymi starają się docierać do coraz mniejszych miejscowości.

Czy są jakieś wady?

Oczywiście przed skorzystaniem, przede wszystkim sprawdzimy ceny oraz porównamy z tygodniowymi czy miesięcznymi wydatkami na jedzenie. Ceny zaczynają się mniej więcej od 35 zł za dzień sięgając nawet 70-100 zł. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się to sporą kwotą, zanim przekreślimy tę opcję, policzmy sobie ile płacimy tygodniowo za zakupy i zamówienia z restauracji. Z pewnością wiele osób będzie zdziwiona jak dużo wydaje, a wtedy z całą pewnością zauważy zalety cateringu dietetycznego. Decydując się na catering dietetyczny otrzymujemy najczęściej 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Należy się zatem otworzyć na nowe smaki. Gotowe posiłki w większości firm dowożone są pięć razy w tygodniu bez weekendów lub 6 razy w tygodniu (w sobotę otrzymujemy dania na sobotę i niedzielę), więc jeśli chcemy szczegółowo wyliczyć budżet np. miesięczny na jedzenie i wybraliśmy opcję bez weekendów, należy brać pod uwagę samodzielne przyrządzenie posiłków w weekendy.

Dlaczego warto skorzystać

Korzyści zdecydowania się na gotowe pudełka jest więcej niż wad. Podstawowe zalety to oszczędność czasu, nie trzeba gotować, ograniczamy się tylko do podgrzewania. Kolejna to to, że otrzymujemy zbilansowaną dietę bez względu jaką opcję wybierzemy, mamy więc kontrolę nad ilością spożywanych alergenów, węglowodanów czy kalorii. Dania komponowane są pod okiem dietetyków. W ofercie znaleźć można diety dedykowane specjalnie dla osób z nietolerancją laktozy, glutenu, cierpiących na nadciśnienie czy Hashimoto. Jeśli chcesz schudnąć wybierz dietę slim lub fit. Różnorodność posiłków jest dużym plusem w diecie cateringowej, warzywa owoce, odpowiednia ilość cukrów. Cateringi nie zapominają też o diecie dla sportowców z większą kalorycznością. Catering dietetyczny jest świetnym sposobem na unikanie niezdrowych przekąsek. Niewątpliwą zaletą jest wyrabianie zdrowych, dobrych nawyków poprzez regularne odżywianie co wpływa dobrze na samopoczucie oraz metabolizm. Wiele firm oferuje dzień próbny w promocyjnej cenie, warto z tego skorzystać i sprawdzić czy spełni nasze oczekiwania.

Kontakt z usługodawcami jest prosty, można zmieniać kaloryczność czy adres dostawy najczęściej poprzez jeden telefon.

Warto zauważyć, że branża się cały czas rozwija, przygląda się potrzebom konsumentów i oferuje nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *