Ciało bez fałdek i zmarszczek – domowe zabiegi na piękne ciało

Ciało bez fałdek i zmarszczek – domowe zabiegi na piękne ciało

Jak dbać o ciało

Ujędrniające masaże i zabiegi czy maseczki odmładzające wykonywane u kosmetyczki są skuteczne, ale nie każdy z nas ma czas i pieniądze na kosztowne wypady do gabinetu kosmetycznego. Na szczęście wiele takich zabiegów możesz wykonać sama w domu. Działają równie dobrze i są mniej kosztowne.

Oto kilka przykładów:

peeling wygładzający ramiona – w gabinecie jest wykonywany przed nałożeniem maski na ciało, by jej składniki wniknęły głębiej. Usuwa on martwy naskórek i ujędrnia. W drogerii możemy kupić gotowy pilling lub specjalna rękawicę, ale dobrze sprawdzą się również peelingi zrobione w domu z cukru lub soli i odrobiny oliwy. Wystarczy zwilżyć dłoń i nakładać mieszankę na suche ciało. Wtedy kryształki nie rozpuszczą się zbyt szybko i zabieg będzie intensywniejszy niż w przypadku nakładania peelingu na wilgotna skórę. Pilling ziarnisty możemy wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

zabieg zmniejszający cellulit na udach i pośladkach – jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem jest masaż bańką chińską lub przy użyciu specjalnych urządzeń zasysających i ugniatających skórę. Przyspiesza to metabolizm komórkowy, ujędrnia i wygładza. W domu masaż pod ciśnieniem możemy wykonać silikonowym kubeczkiem lub bańką (często są do kupienia w zestawie składającym się z 4 sztuk, każda o innej wielkości). Posmaruj oliwką miejsce które chcesz masować, przyłóż bańkę i uciśnij tak, aby zassała skórę. Może to być nieco bolesne, więc uważaj, żeby nie zassać skóry zbyt mocno. Następnie przesuwaj bańkę z góry na dół. Jeżeli skóra stanie się zbyt szorstka, aby bańka się po niej ślizgała, należy ponownie nałożyć oliwkę na ciało. Pomocne mogą okazać się też masażery, które ugniatają skórę. Niektóre z nich mają nawet wbudowane zbiorniczki na żel wyszczuplający. Przy ich pomocy jednocześnie masujesz ciało i nakładasz kosmetyk. Masaż nóg i pośladków możesz wykonywać 2-3 razy w tygodniu po ok. 15 minut.

wyszczuplanie nóg i brzucha – w salonach kosmetycznych stosowane są zabiegi połączone z zawijaniem ciała folią. Dzięki temu łatwiej zmniejszyć obwód talii i ud. W domu również możesz wykonać okład z folii. Potrzebujesz modelującej maski do ciała albo kosmetyku z kofeiną oraz folii spożywczej. Kosmetyk nałóż dość grubo na ciało i owiń to miejsce folią. Działanie wzmocnisz zakładając ciepły dres albo jeżeli położysz się pod kocem, ponieważ ciepło sprawi, że kosmetyk lepiej wniknie w skórę. Taki zabieg możemy wykonywać raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *