6 zalet picia wody – dlaczego trzeba pić wodę?

6 zalet picia wody – dlaczego trzeba pić wodę?

Woda stanowi ponad połowę masy ciała przeciętnego człowieka. Jest nam także niezbędna do życia i bez niej nie przeżylibyśmy zbyt długo. Mimo że większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest picie wody, to dalej niewielu z nas regularnie dostarcza swojemu organizmowi niezbędną ilości tego płynu. Dlaczego powinniśmy nawadniać swój organizm i jakie są zalety picia wody?

Dlaczego trzeba pić wodę?

Woda gra bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Nasz mózg, tkanki i kości składają się właśnie z niej. Woda bierze udział w większości reakcji, które zachodzą w naszym organizmie. Niezbędna jest do przyjmowania pokarmów i składników odżywczych, oddychania, wypróżniania się i usuwania toksyn z organizmu.

Nasz organizm stale traci wodę, dlatego bardzo ważne jest, aby dostarczać ją przez cały czas. Nie tylko przy pomocy przyjmowania pokarmów, ale także picia. Dziennie powinno się przyjmować od 1,5 do nawet 2,5 litrów wody. W trudnych warunkach, upałach, podczas wzmożonej aktywności fizycznej należy pić jej jeszcze więcej.

Odwodniony organizm przestaje prawidłowo funkcjonować, zaczyna być osłabiony, zmęczony, zaczynają pojawiać się problemy z koncentracją, a w ekstremalnych przypadkach może wystąpić zagrożenie życia. Picie wody pozwala nam nie tylko zachować zdrowie, ale także ma wiele zalet, które mogą Cię przekonać, że warto robić to regularnie.

Zalety picia wody

1. Woda wspomaga odchudzanie

Poprzez picie wody, możemy przyśpieszyć swój metabolizm, a co za tym idzie wspomóc proces odchudzania. Woda gasi też apetyt, dzięki czemu w ciągu dnia zjemy mniej, a nie będziemy czuć głodu. Zastąp słodzone i wysokokaloryczne napoje wodą, która nie ma ani cukru, ani kalorii.

2. Dzięki wodzie możesz pozbyć się problemów zdrowotnych

Wiele naszych problemów ze zdrowiem ma swoje podłoże właśnie w nieodpowiednim nawadnianiu organizmu. Jeśli dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, to pomaga to usprawnić prace naszych narządów, które walczą z toksynami i zanieczyszczeniami. Zanim więc sięgniesz po leki zastanów się czy powodem Twojego złego samopoczucia nie jest przypadkiem odwodnienie.

3. Woda oczyszcza nasz organizm

Woda wspomaga proces oczyszczania naszego organizmu, ze szkodliwych toksyn, które zanieczyszczają nasze ciało.  Jeśli więc chcesz się cieszyć piękną skórą bez wyprysków i pozytywnym samopoczuciem to sięgnij po dużą butelkę wody każdego dnia.

4. Najlepszy sposób na ugaszenie pragnienia

Nic tak dobrze nie gasi pragnienia, jak woda. Najlepiej działa pita często, ale małymi łykami, wtedy najbardziej zaspokaja nasze pragnienie. Napady wzmożonego pragnienia są pierwszym objawem odwodnienia i sygnałem do tego, że należy zacząć regularnie pić wodę.

5. Woda poprawia nasz wygląd

Poprzez picie wody, możemy zadbać nie tylko o swoje wnętrze, ale także skórę. Jeśli jesteśmy odpowiednio nawodnieni, nasza skóra staje się elastyczna, zmarszczki ulegają spłyceniu, a nawet pozbywamy się cellulitu. Odpowiednie odżywanie połączone z nawadnianiem może mieć zbawienny wpływ na nasz wygląd i sprawić, że będziemy wyglądać młodziej.

6. Poprawia wytrzymałość i sprawność fizyczną

Odwodnienie organizmu ma niebagatelny wpływ na nasz organizm. Niedobór wody zmniejsza możliwości mięśni, które bezpośrednio wpływają na spadek formy. Odwodnienie powoduje też spadki ciśnienia krwi, które odpowiadają za dotlenienie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *