Na czym polega catering dietetyczny?

Na czym polega catering dietetyczny?

Żyjemy w czasach, w których wielu z nas jest wiecznie zajętym i nie ma kiedy przygotowywać zdrowych, dietetycznych posiłków. W związku z tym coraz częściej polegamy na fast-foodach i mrożonej gotowej żywności, która nie służy zdrowiu, nie mówiąc już o tym, że z pewnością nie pomoże w odchudzaniu. Rozwiązaniem tego problemu jest coraz popularniejszy catering dietetyczny. Na czym on dokładnie polega i czy korzystanie z niego jest dobrym wyborem?

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny bywa także nazywany dietą pudełkową (z uwagi na fakt, że gotowe dania trafiają do odbiorcy w charakterystycznych pudełkach). Działa on na bardzo prostej zasadzie. Polega na dostarczeniu do wskazanego miejsca (zazwyczaj domu, ale może to być też na przykład miejsce pracy) zdrowych, zbilansowanych posiłków, które dostarczą wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy tym będą miały właściwą kaloryczność, która pozwoli zgubić zbędne kilogramy. Usługa ta dostępna jest przede wszystkim w dużych miastach (popularny jest między innymi catering dietetyczny Poznań), ale nie tylko – wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi docierają one do coraz większej ilości miejscowości.

Wśród posiłków przygotowywanych w ramach cateringu dietetycznego można znaleźć zupy, smoothie, kanapki, sałatki czy bardziej tradycyjne dania główne. Istnieje możliwość zamówienia 5 posiłków dziennie, ale też tylko 3, jeśli nie mamy czasu czy chęci spożywać drugiego śniadania i podwieczorku.

Jadłospis ustalany jest przez wykwalifikowanych dietetyków, dzięki czemu catering dietetyczny rzeczywiście przynosi efekty i ułatwia schudnięcie. Dostępny jest często w różnych wersjach, na przykład w wersji dla osób na diecie ketogenicznej czy niskowęglowodanowej ze zwiększoną zawartością białka. Tworzone są też zestawy m.in. dla osób aktywnych fizycznie czy wegetarian. Możliwość wybrania dziennej kaloryczności posiłków sprawia, że można z łatwością dopasować dietę do swojego organizmu i swoich planów.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Catering dietetyczny Poznań to wbrew pozorom wcale nie dużo droższa opcja niż bardziej tradycyjne formy żywienia. Fast-foody czy jedzenie zamawiane na wynos z restauracji wcale nie należą do najtańszych, podobnie jak składniki, które kupujemy do samodzielnego przygotowania w domu. Otrzymując gotowe posiłki dodatkowo oszczędzamy swój czas, który przecież jest niezwykle cenny.

Warto wiedzieć, że catering można zamówić na przykład tylko na dni robocze, jeśli na przykład w weekendy mamy więcej czasu, aby samodzielnie przygotować sobie zdrowy posiłek, ale w tygodniu nie mamy takiej możliwości z uwagi na pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *