USG oka Wrocław – kiedy warto je wykonać i jak się przygotować?

USG oka Wrocław – kiedy warto je wykonać i jak się przygotować?

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najpowszechniejszych metod diagnostycznych we wszystkich dziedzinach medycyny, również okulistyce, w której wykonuje się USG oka. Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na badanie przeprowadzone na najnowocześniejszej aparaturze medycznej. Kiedy warto zgłosić się na konsultację i jak ona przebiega? O tym w niniejszym artykule.

Na czym polega badanie USG oka? Wrocław stawia na nowoczesną diagnostykę

USG gałek ocznych, czyli badanie ultrasonograficzne narządu wzroku to metoda wykorzystująca fale o wysokiej częstotliwości. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, odstawiać leków ani przychodzić o specjalnej porze dnia. Na wizytę warto jednak zabrać dotychczasową dokumentację medyczną.

Przed badaniem specjalista zbierze wywiad medyczny, może zapytać o styl życia, dolegliwości, przyjmowane leki i suplementy, przebyte operacje i zabiegi, a także historię chorób pacjenta i jego najbliższej rodziny.

W kolejnym etapie okulista poprosi o zajęcie miejsca przy aparaturze medycznej i zamknięcie powiek, na które zaaplikuje specjalny żel, pozwalający na komfortowe przesuwanie głowicy aparatu podczas wykonywania USG oka. Wrocław to miasto wojewódzkie, które jest siedzibą wielu nowoczesnych gabinetów okulistycznych, w których można wykonać zdjęcia wysokiej jakości, które umożliwiają dokonanie precyzyjnych pomiarów.

Lekarz poddaje uzyskane wyniki analizie – zdjęcie uwidocznia m.in. zmiany na siatkówce, takie jak odwarstwienie czy przetarcie, a także nieprawidłowości w budowie nerwu wzrokowego (np. związane z jaskrą) czy guzy oka lub wylewy.

Warto podkreślić, że jest to jedno z najbardziej podstawowych i powszechnych badań diagnostycznych, które można zastosować u dzieci i pacjentów dorosłych w każdym wieku, a także kobiet w ciąży czy karmiących piersią. Jest to również metoda mało inwazyjna i zupełnie bezbolesna, a całe badanie trwa do 10 minut.

Kiedy warto zgłosić się na badanie USG oka?

USG oka wykonuje się m.in. w takich sytuacjach, jak:

  • podejrzenie jaskry,
  • przed planowanymi operacjami w obrębie narządu wzroku,
  • w diagnostyce guzów oka,
  • obecność mętów w ciele szklistym lub ciał obcych wewnątrzgałkowych,
  • pomiar długości gałki ocznej przy krótkowzroczności,
  • zmiany związane z cukrzycą.

USG oka we Wrocławskim Centrum Okulistycznym – zapisz się już dziś

Wczesna diagnoza to szansa na bardziej skuteczne leczenie, a tym samym uwolnienie się od uporczywych dolegliwości i powrót do codziennych aktywności. Badanie USG oka można przeprowadzić w komfortowych warunkach we Wrocławskim Centrum Okulistycznym. Już dziś wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na stronie wco.com.pl i podaruj sobie lepsze widzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *