Aparat dla fotografa

Aparat dla fotografa

Profesjonalny sprzęt

Piękne zdjęcia to efekt pracy i wysiłku fotografa. Nie wystarczy ustać gdziekolwiek i pstrykać jedno zdjęcie za drugim. Potrzebna jest dobra perspektywa, odpowiednie oświetlenie i tło pasujące do charakteru sesji. Ponadto ważny, o ile nie najważniejszy jest profesjonalny sprzęt. Nawet jeśli fotograf ma duże doświadczenie i talent jego praca może być zniweczona złej jakości aparatem.

Aparat dla fotografa

Aparat dla fotografa musi być solidnie zbudowany i odporny na upadki. Sesja zdjęciowa wymaga niekiedy przyjmowania różnych pozycji. Ponadto wiele z nich odbywa się na wzniesieniach, inne zaś nad jeziorem, morzem itp. W takich warunkach nietrudno o upadek aparatu. Samo przewożenie aparatu w samochodzie również naraża go na uszkodzenia, dlatego warto postawić na porządny sprzęt. Aparat dla fotografa powinien mieć też uchwyt umożliwiający komfortową pracę. Sesje zdjęciowe trwają czasami wiele godzin. Uchwyt pomoże ci utrzymać stabilnie aparat i sprawi, że ręka nie będzie się tak męczyła i drętwiała podczas pracy.

Funkcje

Wybierając aparat musisz zwrócić uwagę na jego funkcje. Na jakość zdjęć wpływa przede wszystkim matryca. Najczęściej wybierane są matryce pełnoklatkowe lub APS-C. Matryca pełnoklatkowa jest bardziej uniwersalna. Nadaje się do wykonywania sesji w plenerze czy ślubnych. Umożliwia ona osiąganie bardzo niskich szumów. Nie sprawdzi się jednak przy fotografiach opartych na dynamice i dużych zbliżeniach. Z kolei matryca APS-C pozwala na wykonanie świetnych zbliżeń i dobrych zdjęć sportowych. Wybór zależy głownie od rodzaju zdjęć, jakie wykonujesz.

Jakość zdjęć

Aparat dla fotografa musi dać możliwość otrzymywania jak największej rozpiętości w tonacji barw wykonanych zdjęć. W dużej mierze wpływa to na jakość wykonywanych fotografii, a zatem na jakość twojej pracy. Istotną kwestią jest krótki czas migawki oraz opcje lamp błyskowych. Im krótszy czas migawki, tym lepszą jakość zdjęć otrzymasz. Najpopularniejszy czas migawki wśród profesjonalnych fotografów to 1/8000 s. Pamiętaj, że zakup odpowiedniego aparatu wiąże się ze sporymi kosztami. Możesz rozszerzyć zakupy o statyw lub wymienne obiektywy aparatu. Różnorodne tła również przydadzą się w pracy, zwłaszcza kiedy pogoda za oknem nie dopisuje. Możesz wziąć kredyt na zakup aparatu oraz innego sprzętu i zainwestować w jakość swoich usług. Doświadczenie i talent fotografa są oczywiście niezastąpione, jednak profesjonalny sprzęt pozwoli wydobyć z nich wszelkie cenne cechy. Zadowolony klient będzie do ciebie wracał i polecał twoje usługi innym. Zatem nie zwlekaj i zainwestuj w profesjonalny aparat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *