Dlaczego warto wybrać się na wakacje w Indonezji?

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w Indonezji?

Indonezja kusi turystów

Różnorodność wysp indonezyjskich powoduje, że każdy turysta chciałby odwiedzić ten piękny kraj. Indonezyjczycy oferują przybyszom profesjonalną oraz bogatą ofertę. W Indonezji znajdziemy masę hoteli luksusowych, liczne rozrywki oraz piękne krajobrazy. Przed zdecydowaniem się na wakacje w Indonezji warto poznać kilka miejsc wyjątkowych, którymi może się poszczycić ten piękny kraj.

Must see – rajska Bali

Totalne must see to rajska Bali. Biały piasek, ciągnące się plaże w nieskończoność oraz turkus oceanu to coś co nas zachwyci. Wewnątrz wyspy znajdziemy tropikalną zieloną dżunglę. W niej kontakt z naturą będzie niesamowitym duchowym przeżyciem. Bali słynie ze świetnej bazy hotelowej oraz z kurortów, w których absolutnie każdy turysta jest traktowany z olbrzymią dbałością oraz troską. Znajdziemy zatem masę specjalnie przygotowanych atrakcji dla przybyszów. Poza luksusowymi hotelami znajdziemy tutaj masę klubów, barów, restauracji czy też atrakcji dla amatorów wodnych sportów. Bali to dodatkowo boiska, pola golfowe oraz kurorty tenisowe. Nie zapomnijmy koniecznie wybrać się do balijskiej wioski. Wystarczy, że troszkę oddalimy się od kurortów turystycznych i zobaczymy codzienne życie tubylców. Dużą atrakcją są zawsze buddyjskie oraz hinduskie świątynie. Są one usytuowane przy każdej wiosce. Na dużą uwagę zasługują mieszkańcy Bali oraz ich zajęcia. Zajmują się oni garncarstwem, łowieniem ryb, tańcem czy też śpiewaniem. Przyroda jest kolejnym powodem, dla którego odwiedzić ją warto. Gęste lasy równikowe oraz zbocza wulkaniczne będą otoczeniem wymarzonym dla osób, które cenią sobie piesze wędrówki oraz spokój.

Sumatrzańskie krajobrazy

Gdy zdecydowaliśmy się na wakacje w Indonezji, to poza Bali koniecznie musimy zwiedzić drugą co do wielkości wyspę – Sumatrę. Jest to świetne miejsce dla miłośników wycieczek pieszych po zboczach wulkanicznych oraz po zboczach górskich. Wyspa ta jest bardziej niedostępna, dzika oraz także groźna. Zadowoli jednak wszystkich turystów, którzy od wypoczynku wakacyjnego wymagają nieco więcej, a niżeli kurortu luksusowego. Na pewno powinniśmy wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Gunung Leuser. Jest to jeden z największych rezerwatów indonezyjskich przyrody. Dla wszystkich osób uważających, że wakacje w Indonezji muszą być drogie, mamy dobrą wiadomość. Wcale tak nie musi być. Możemy sobie wszystko zorganizować w naprawdę przystępnych cenach. Musimy się jednak do wakacji odpowiednio przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *