Eleganckie buty męskie – rodzaje

Eleganckie buty męskie – rodzaje

Wśród przeznaczonych dla mężczyzn butów znajdziemy wiele rodzajów, które sprawdzą się na specjalne okazje. Eleganckie buty męskie to doskonały wybór w przypadku ważnych ceremonii (np. ślubów), uroczystych kolacji, wieczorowych spotkań oraz wystawnych balów. Jakie konkretne rodzaje butów możemy wymienić pod tym względem? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Eleganckie buty męskie – rodzaje

Chociaż męska garderoba uznawana jest zwykle za mniej różnorodną niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku kobiet, to w eleganckich butach mężczyźni mogą przebierać do woli. Istnieje wiele różnych typów butów, które będą idealne w trakcie wielu wyjątkowych okazji. Wśród nich znajdziemy zarówno opcje przeznaczone na najbardziej oficjalne spotkania wymagające szczególnie formalnego stroju, jak i takie, które sprawdzą się w przypadku eleganckich, ale mniej oficjalnych spotkań. W naszym artykule znajdziesz najważniejsze rodzaje eleganckich butów męskich oraz dowiesz się, na jakie okazje warto je wybrać. Zapraszamy do lektury!

Elegancka klasyka

Jednym z najpopularniejszych wyborów w przypadku typowo formalnych stylizacji są oksfordy. Te klasyczne, proste obuwie doskonale sprawdzi się w przypadku idealnie skrojonego garnituru, a w wersji lakierowanej mogą stanowić dopełnienie smokingu. W ten sposób przechodzimy do kolejnego rodzaju, czyli lakierków wyróżniających się przede wszystkim swoją połyskliwą strukturą. Takie buty będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku smokingu lub fraka, czyli stylizacji przygotowanych na wyjątkowo uroczyste wydarzenia odbywające się wieczorem. Nieco mniej formalne niż oksfordy czy lakierki, ale w dalszym ciągu niezwykle eleganckie są buty typu derby charakteryzujące się otwartą przyszwą. Możemy je założyć na ważne spotkania biznesowe w połączeniu z garniturem.

Buty do stylizacji typu casual

W przypadku codziennych stylizacji do dyspozycji mamy takie możliwości jak brogsy, loafersy czy mokasyny. Brogsy to buty, których cechą charakterystyczną jest ozdobne ażurowanie tworzące wzorki o ciekawym wyglądzie. Parę uniwersalnych brogsów uważanych za obuwie półformalne możemy połączyć zarówno z garniturem, jak i ze spodniami materiałowymi czy jeansami. Loafersy to z kolei opcja przeznaczona dla osób, które cenią sobie wygodę – tego rodzaju buty nie mają sznurowania, aczkolwiek elegancji dodaje im obcas. Podobnie jak brogsy gwarantują wiele możliwości w zakresie zestawiania ich z resztą stylizacji. Niektórzy mylą je z mokasynami, jednak to zupełnie inny typ obuwia. Mokasyny to również buty wsuwane, jednak nie posiadają one obcasa oraz wyodrębnionej podeszwy. To idealne obuwie na nieformalne spotkania w letnie dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *