Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to coraz chętniej wykonywany zabieg, który pozwala na trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia z naszego ciała. Wbrew pozorom taka metoda epilacji nie jest wyłącznie stosowana przez panie w celu depilacji nóg, pach czy okolic bikini. Również panowie (np. z nadmiernie owłosionym torsem lub plecami) decydują się na zabieg, dzięki któremu mogą nareszcie poczuć się komfortowo we własnym ciele.

Na czym polega epilacja laserowa?

Usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera stało się niemal tak samo popularne jak zwyczajna wizyta u fryzjera czy kosmetyczki. Wnikający głęboko w naszą skórę laser uszkadza jedynie cebulkę włosa oraz jej korzenie. Wówczas wytworzona energia, zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik), która zmienia się w energię termiczną i następnie zwęgla komórki macierzyste włosa.

Aby uzyskać zadowalające efekty depilacji, kluczowe jest dobranie odpowiedniej mocy lasera oraz czasu trwania pojedynczych impulsów. Zależne jest to od rodzaju skóry i owłosienia. Im grubsze i ciemniejsze włoski tym trzeba użyć większej mocy. W celu uzyskania zadowalających i trwałych efektów konieczne będzie także powtórzenie zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest popularna nie bez powodu. Zabieg – zwłaszcza przy użyciu lasera aleksandrytowego http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/  – jest bezpieczny i skuteczny. To dlatego, że laser aleksandrytowy wyposażony jest w nowoczesną technologię. Wiązka użytego światła lasera stopniowo się nagrzewa i tym samym niszczy szybko i bezboleśnie niechciane owłosienie. Na komfort zabiegu niemały wpływ ma także wbudowany i zintegrowany system kontaktowego chłodzenia skóry. Końcówka lasera uzyskuje przyjemną w trakcie zabiegu temperaturę 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu skóra pacjenta nie zostaje narażona na żaden ból, ani tym bardziej poparzenie.

Warto wiedzieć, że epilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem – ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim zabieg powinien zostać wykonany przez sprawdzonego specjalistę przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Niemałe znaczenie ma tu także przygotowanie do depilacji. Na kilka tygodni przed jej wykonaniem należy zrezygnować m.in. z:

  • opalania (zwłaszcza na solarium);
  • stosowania samoopalaczy.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przygotowań do zabiegu epilacji oraz ewentualnych przeciwwskazań uzyskasz na stronie kliniki, w której planujesz wykonać zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *